Finansowe przeglądy. 5 pytań, które musisz zadać sobie na koniec roku.

Finansowe przeglądy roczne są naprawdę ważne, dlatego też i dzisiaj podamy Ci 5 pytań, które musisz sobie zadać na koniec roku. Wiele osób zaradnych finansowo sobie zadają o to takie pytania. Jak zrobić tak naprawdę dobry przegląd swoich finansów?

Warto też i robić przeglądy, aby też i upewnić się, że wszystko jest tak naprawdę w całkowitym dobrym porządku, a podczas tego, gdy jest coś źle to naprawić to ewentualnie też i niedociągnięcia czy problemy zacząć naprawiać. Jak to tak naprawdę wszystko zrobić? W dzisiejszym wpisie pokaże Ci 5 pytań, które warto sobie zadać na koniec całego roku, chociaż i minimum raz do roku.

Lista pytań.

1. Jak wygląda moja wartość majątkowa w netto?

Najważniejszym tak naprawdę pytaniem jest, odpowiedzenie sobie na pytanie, jak wygląda, na dany rok moja wartość majątkowa w netto? Wiele osób nie zdaje sobie z tego to sprawy, ale to pytanie jest tak naprawdę najważniejsze ze wszystkich pytań.

Warto też i tutaj wspomnieć, że co roku powinno się robić takowe to podsumowanie wartości majątku w walucie netto. Wiele to ludzi robi minimum raz do roku, ale i niektórzy też i robią kilka i razy do roku takie o to podsumowanie całego to majątku.

Warto wiedzieć! – Wartość całego o to majątku w netto to jest, wszystko, co zalicza, się, w co posiadasz, ile masz, odłożone i minus wszystkie Twoje dotychczasowe zobowiązania.

2. Czy posiadam zbudowany fundusz na rzecz awarii albo i rezerwę na ciężkie czasy?

Warto sobie jednak odpowiedzieć, też i na to pytanie, czy mam odłożone pytanie na czarną godzinę jest to dość ważne a co najważniejsze w tym roku, czyli w 2022 roku, kiedy nic nie jest wiadome. Warto też i zastanowić się tutaj ile mamy odłożone na czarną godzinę i jak to ma wyglądać.

Warto wiedzieć! – Rezerwa finansowa, czyli inaczej pieniądze na czarną godzinę to tak naprawdę są pieniądze, które są równowartością naszych wszystkich miesięcznych to wydatków, które są odłożone na koncie oszczędnościowym.

3. Ile zarabiam? Czy jestem w stanie zarobić więcej?

Wiele osób praktycznie nad tym się nigdy nie zastanawia. Jednak i warto, zrobić sobie takowy to wykres ile się zarabia, a dodatkowo i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest się w stanie zarobić o wiele więcej. Przegląd Finansowy polega też i właśnie na tym, że w taki o to sposób jesteś w stanie dopasować swoje wynagrodzenie i dowiedzieć się, czy jesteś, w stanie zarobić o wiele więcej niż zarabiasz, dotąd. Właśnie wtedy musisz też i przejrzeć oferty pracy i zobaczyć czy jest się w stanie zarobić trochę więcej!

4. Ile płace za wszystkie stałe zobowiązania?

Warto też i przeanalizować wiele to właśnie swoich stałych wydatków i odpowiedzieć sobie na dodatkowe to pytanie, czy mogę też i płacić mniej?

W tym tutaj celu warto też zobaczyć gdzie i ile płacisz i jakie masz stałe zobowiązania a dodatkowo też i warto sprawdzić, czy można gdzieś trochę zaoszczędzić!

Co tutaj tak naprawdę się już wlicza?

  • Opłata za takowy to wynajem mieszkania.
  • Opłaty za wszystkie nasze media.
  • Opłaty za wszystkie usługi.
  • Jedzenie picie i wszystko do domu
  • Dodatkowa rozrywka dla nas i dla rodziny

I wiele to więcej warto też i przejrzeć i zastanowić się , na czym mogę płacić mniej, czyli i zaoszczędzić!

5. Jakie wyższe wydatki planuje na kolejny rok?

Warto też i zastanowić się nad tym, co tak naprawdę planujesz na kolejny rok i jakie to będą koszty. Ile pieniędzy trzeba też i odłożyć, aby takowa to kieszeń nas nie zabolała a też i byśmy mieli większą płynność finansową! Warto też i zastanowić się, jaki to ma być wydatek i dowiedzieć się, czy można trochę mniej za niego zapłacić.