Framework

Wiele osób, które pracują w branżach związanych z informatyką albo też szeroko pojętym e-commerce na co dzień spotyka się z bardzo wieloma pojęciami z zakresu programowania. W końcu jeśli ktoś zdecydował się na prace związana z tworzeniem stron internetowych albo całych sklepów, to na co dzień również ma styczność z pracowniami e-commerce i w druga stronę. W końcu to oni bardzo często pracują właśnie nad prawidłowym funkcjonowaniem a także przynoszeniem zysku przez wiele sklepów działających w sieci. Dzisiaj zapoznamy się z takimi pojęciami jak framework i wysiwyg w końcu przydają się one w pracy w obu tych dziedzinach. I znacząco ułatwiają pracę zarówno osobom zatrudnionym przy programowaniu jak i w marketingu.

Czym jest framework

Chociaż wiele osób na co dzień nie zdaje sobie sprawy z tego jak wygląda praca programisty, czy tez ogólnie osoby zajmującej się tworzeniem stron internetowych oraz aplikacji mobilnych to na pewno zastanawia się, czy da się jakoś ułatwić pisanie skomplikowanego kodu, który zapewnia prawidłowe funkcjonowanie stron i aplikacji w naszych telefonach i na komputerach. W tworzeniu prostych aplikacji w szybkim czasie pomaga właśnie to narzędzie, które pomaga wykorzystać do budowy twojej aplikacji proste i podstawowe schematy, czy też szkielety. Wykorzystując go programista dopisuje oczywiście swoje fragmenty kodu, tak żeby dostosować aplikacje do potrzeb swojego klienta czy sklepu, który właśnie tworzy. W ten sposób w krótkim czasie i bez dodatkowych nakładów pracy możemy otrzymać funkcjonalną aplikację, która ułatwi korzystanie z naszej strony potencjalnym klientom. To doskonałe ułatwienie w pracy, szczególnie jeśli nasza aplikacja nie musi być nie wiadomo jakiej jakości i funkcjonalności.

Czym jest wysiwyg

Kolejnym z wymienionych dzisiaj pojęć jest wysiwyg . Może się ono odnosić zarówno do programistów, jak i co osób tworzących treści na twoją stronę internet -ową. Oznacza ono wszystkie edytory tekstu i treści, które w trakcie pisania mogą być edytowane w ten sposób, że w trakcie edycji wyglądają one dokładnie tak, jak ma je zobaczyć nasz odbiorca czy klient. To doskonałe narzędzie zarówno da programistów tworzących stronę czy aplikację mobilną, jak i osób piszących artykuł na bloga, opis kategorii czy tez samego produktu w przypadku sklepu internetowego. To właśnie w takim edytorze najłatwiej jest nam dopracować wcześniej napisany tekst , zarówno jeśli chodzi o wstawienie zdjęć, czy też pogrubienia czy wstawianie odnośników do innych miejsc na naszej stronie. To znacznie ułatwia życie, szczególnie jeśli słabo posługujemy się językiem HTML.
Jak widać, w naszym życiu może się pojawiać całkiem sporo pojęć, które mogą się wydawać dosyć skomplikowane jeśli nie pracujemy w tej lub też pokrewnej branży. Wystarczy jednak kilka chwil, żeby się z nimi zapoznać a może się okazać, że ich znaczenie jest banalnie proste i być może sami korzystamy z nich na co dzień, chociaż czasem to zaskakujące.