Pożyczka w mobilnym świecie, czyli jak szybko pożyczyć pieniądze?

W dzisiejszym świecie Internet i nowe technologie otwierają przed nami zupełnie nowe możliwości. Wiele spraw możemy załatwić nie wychodząc z domu, wystarczy tylko posiadać komputer i dostęp do Internetu. Przydatne tutaj są również telefony komórkowe – za pomocą mobilnych aplikacji czy SMS-ów można sprawdzić stan konta w banku, zarezerwować bilet lotniczy lub wziąć pożyczkę.

Prosta pożyczka przez sms

Wystarczy zaledwie kilka chwil lub jeden SMS, aby potrzebne pieniądze znalazły się na naszym koncie. Pożyczka przez telefon wymaga minimum formalności i pozwala uniknąć długotrwałych, uciążliwych procedur. Nie trzeba bowiem dostarczać tylu dokumentów, które wymagane są w przypadku pożyczek bankowych, a jedynym potrzebnym dokumentem jest dowód osobisty i numer PESEL. Pieniądze mogą znaleźć się na naszym koncie już w kilka minut. Wszelkie informacje oraz instrukcje, jak złożyć wniosek o pożyczkę przez SMS znajdują na stronie odpowiednich firm pożyczkowych. Warto jednak przeczytać wszystkie informacje oraz regulaminy i skrupulatnie wybrać ofertę. Unikniemy wówczas rozczarowania, gdy okaże się, że wybrana przez nas oferta posiada wysokie oprocentowanie i krótki termin spłaty z relatywnie wysokimi karami pieniężnymi w przypadku niezdolności do zwrotu należności.

Opcje pożyczek przez Internet

Innym sposobem zaciągnięcia szybkiej pożyczki jest wypełnienie wniosku przez Internet lub aplikację mobilną na smarfon. Tutaj, podobnie jak w przypadku opcji przez SMS, wymagany jest jedynie dowód osobisty, a oszacowanie zdolności do otrzymania pożyczki może trwać kilka minut. Analogicznie, pieniądze trafiają na nasze konto po upływie około 15 minut. W tym przypadku proces spłaty może trwać dłużej, a w razie problemów ze zwrotem należności wiele firm oferuje opcję ustalenia indywidualnego planu spłaty pożyczki.

Decydując się na pożyczkę od ręki warto przejrzeć dokładnie różne oferty poszczególnych firm i wybrać tę najkorzystniejszą, zarówno pod względem sumy pożyczonych pieniędzy, oprocentowania, jak i terminu zwrotu należności. Nie wolno zapomnieć o bardzo istotnej kwestii, a mianowicie o tym, że zawsze musimy realnie spojrzeć na nasze możliwości spłaty danej kwoty w określonym czasie. Jeśli nie jesteś tego pewien, zastanów się, czy pożyczka jest dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem.