Jak wygląda procedura pobierania pożyczki przez Internet?

Stawianie przed sobą celów to bardzo ważny element naszego życia. Często jednak do ich realizacji niezbędne są dodatkowe środki finansowe. Zaliczka na kurs językowy, zakup biletów na wymarzony koncert, czy możliwość opłacenia skoku ze spadochronem po promocyjnej cenie to sytuacje, gdy gotówka jest nam potrzebna od ręki. Szybka pożyczka przez Internet jest wówczas świetnym rozwiązaniem. Warto więc wiedzieć, jak przebiega proces jej otrzymania, aby bez obaw sięgnąć po pożyczkę na realizację swoich celów.

Od czego zacząć

Otrzymanie pożyczki jest bardzo proste, potrzebujesz do tego jedynie konta bankowego i połączenia z Internetem. Przygotuj dowód osobisty – to jedyny wymagany dokument.

Po wejściu na stronę internetową firmy pożyczkowej zazwyczaj masz możliwość wybrania interesującej Cię kwoty oraz planowanego terminu spłaty. Służą do tego celu specjalne kalkulatory (na przykład w postaci suwaków), które wyświetlą dane dotyczące Twojej pożyczki – oprocentowanie, termin spłaty i całkowitą kwotę operacji. Po wybraniu odpowiednich opcji wystarczy kliknąć przycisk „Złóż wniosek”.

Kolejne kroki

W następnym oknie należy wpisać swoje dane kontaktowe, w tym numer PESEL, który bez problemu znajdziesz na dowodzie osobistym. Po zatwierdzeniu Twoich danych pozostaje jedynie czekać. Twój wniosek zostanie rozpatrzony on-line w ciągu kilku minut. Firmy zajmujące się pożyczkami zazwyczaj nie wymagają żyrantów, wystarczy jedynie podpisać (bądź zaznaczyć w odpowiednim miejscu) oświadczenie, że będziemy w stanie spłacić zaciągniętą pożyczkę.

Co zostanie sprawdzone

Firmy pożyczkowe oferujące swoje usługi przez internet rozpatrują wnioski w czasie rzeczywistym, sprawdzając między innymi profil klienta w Biurze Informacji Gospodarczej (BIG) oraz Krajowym Rejestrze Długów (KRD). Czasem weryfikowane są również dane z Biura Informacji Kredytowej (BIK). Zdarza się, że negatywna historia kredytowa może niestety utrudnić otrzymanie upragnionych pieniędzy.

Warto przeczytać: Dobra historia kredytowa

Do dzieła!

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku wybrana przez Ciebie kwota znajdzie się na Twoim koncie zazwyczaj w ciągu 15 minut. Zobacz jakie to szybkie i proste! Na spłatę pożyczki masz tyle czasu, ile określiłeś przy składaniu wniosku. Jeśli jednak będziesz mieć z tym problem, skontaktuj się z daną firmą pożyczkową w celu ustalenia indywidualnego planu spłaty. W ten oto sposób możesz bez żadnych przeszkód spełnić swój cel!