wakacje last minute

Dokąd na wakacje last minute? Pomysły na jesienny wyjazd

W ostatnich latach popularne stały się wyjazdy na wakacje last minute. Trudno się dziwić ich rosnącej popularności, biorąc pod uwagę fakt, że dzięki takiemu rozwiązaniu można wyjechać na urlop do jednego z ciepłych krajów za naprawdę nieduże pieniądze. Dokąd można się wybrać na urlop last minute?

Wakacje last minute – gdzie można pojechać?

Większość osób chcących wyjechać na urlop w październiku lub listopadzie pragnie wybrać się w miejsce, w którym aura będzie bardziej sprzyjająca niż w Polsce. Na szczęście, większość biur podróży ma w swojej ofercie wakacje last minute, w których oferowane są wyjazdy do ciepłych krajów. W ofertach biur można znaleźć wycieczki między innymi do Tunezji, Turcji, Egiptu, ale także do europejskich krajów, które cieszą się popularnością wśród turystów, czyli Portugalii czy Hiszpanii.

W wielu przypadkach można wykupić opcję all inclusive, dzięki czemu w cenie wyjazdu jest nie tylko lot samolotem i pokój, lecz również pełne wyżywienie i napoje. W takim przypadku często cena wyjazdu i zakupu pamiątek są jedynymi kosztami całych wakacji. W ofercie biur podróży są wakacje lat minute trwające 7, a niekiedy nawet 14 dni.

Pamiętajmy jednak o tym, że najbardziej atrakcyjne oferty last minute znikają w błyskawicznym tempie. Gdy znajdziemy idealne wakacje, ale musimy poczekać na wykupienie oferty np. do momentu kolejnej wypłaty, warto zaciągnąć szybką pożyczkę (np. na https://www.pozyczkomat.pl/), opłacić z jej pomocą wyjazd, a pożyczone środki zwrócić od razu po wypłacie.

Czy to się opłaca?

Sporo osób ma wątpliwości, czy zdecydować się na zakup takiej wycieczki. Obawy są spowodowane tym, że części ludzi wydaje się, ze jeśli wykupią wakacje za pół ceny (w stosunku do ceny katalogowej) mogą być gorzej traktowani niż pozostali goście hotelowi, którzy wykupili wycieczkę za pełną kwotę. Warto mieć świadomość, że takie założenie jest błędne – każda osoba decydująca się na wyjazd z biurem podróży jest traktowana w taki sam sposób.

Należy pamiętać, że sprzedaż oferty last minute powoduje, że biuro podróży znacząco ogranicza straty jakie by poniosło w przypadku, w którym nikt nie wykupiłby wycieczki w określone miejsce. Jest to spowodowane tym, że niezależnie od ilości gości biuro jest zobowiązane zapłacić za miejsce w samolocie czy pokój hotelowy. Widać zatem, że wakacje last minute są korzystnym rozwiązaniem zarówno dla klienta, jak również dla biura podróży.