pożyczka przez Internet na konto, wpis do big, rejestr big

BIG InfoMonitor a pożyczka przez Internet na konto

Pożyczka przeze Internet na konto to sposób na wspomożenie budżetu w bardzo wielu sytuacjach – zwłaszcza tych zupełnie nieprzewidywalnych. Choć wielu pożyczkodawców nie weryfikuje historii kredytowej klientów, niektórzy przeglądają w tym celu różne rejestry dłużników. Jeden z nich prowadzony jest przez BIG InfoMonitor.

Wielu osobom wydaje się, że chwilówki otrzymać może każdy, bez większych problemów i ograniczeń. Nie jest to do końca prawdą. Uczciwe firmy pożyczkowe starają się w miarę możliwości dobrze zweryfikować swoich klientów i odrzucić tych, których zdolność kredytowa nie odpowiada progom ustanowionym przez danego pożyczkodawcę – aby nie sprawiać kłopotów zarówno sobie, jak i takiemu klientowi.

Osoby, które interesuje pożyczka przez Internet na konto, często mogą być weryfikowane w specjalnych bazach dłużników. Dodatkowo, czasem oceniane są ich źródła dochodów oraz wysokość otrzymywanego wynagrodzenia.

Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor

Niektóre firmy pożyczkowe korzystają z bazy BIG InfoMonitor, w której zbierane są informacje o niesolidnych dłużnikach. InfoMonitor jest jednym z Biur Informacji Gospodarczej, które działa na podstawie ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 roku o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych. Akcjonariuszami tego rejestru są BIK (Biuro Informacji Kredytowej) oraz Związek Banków Polskich.

InfoMonitor, jako jedyny BIG, pozwala także na wgląd do danych BIK-u, przez co staje się bardzo efektywnym narzędziem w zakresie oceniania zdolności kredytowej.

Do InfoMonitora można trafić, jeżeli posiada się zadłużenie przeterminowane o co najmniej 60 dni i przekracza ono 200 zł (dla osób fizycznych) lub 500 zł (dla osób prawnych). Raz na pół roku można pobrać darmowy raport, dzięki któremu można sprawdzić, czy widnieje się w tej bazie.

Pożyczka przez Internet na konto bez weryfikacji

Nie wszystkie firmy pożyczkowe mają podpisaną umowę z BIG InfoMonitorem i nie sprawdzają tam potencjalnych pożyczkobiorców – z jednej strony jest to ułatwienie dla wielu klientów, z drugiej – ma swoje konsekwencje.

Pożyczka przez Internet na konto udzielana przy ograniczonych formalnościach oznacza dla pożyczkodawcy większe ryzyko, dlatego też np. jej koszt może być wyższy niż w przypadku firm szczegółowo kontrolujących historię i zdolność kredytową wnioskodawców.

Jedna uwaga do wpisu “BIG InfoMonitor a pożyczka przez Internet na konto

  1. Ja nigdy nie brałam żadnej pożyczki przez internet, ale znajomy podpowidział mi, że dobrze jest wziąć choć raz czy dwa, oczywiście spłacić w terminie, aby wyrobic sobie dobrą historię kredytową. mam w planach za 2 lata wziąć kredyt i podobno coś takiego może pomóc. jak myślicie? to tak działa? 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.