tani wyjazd do paryża na dzien kobiet

Tani weekend za granicą, czyli pomysł na Dzień Kobiet

Podróżowanie nie musi być drogie. Wystarczy nieco fantazji, otwartości i elastycznego podejścia, aby zorganizować tanią zagraniczną wycieczkę dla siebie i bliskiej osoby.

Pokluczyć po uliczkach Barcelony, zanurzyć się w żywiołową atmosferę Londynu albo odkryć uroki Lublany – wspólny weekend zagranicą jest idealnym pomysłem na prezent na Dzień Kobiet. Jak jednak zorganizować podróż, aby po powrocie móc ze spokojem spojrzeć na stan swojego konta? Przedstawiamy kilka prostych pomysłów na tanie zwiedzanie.

Nocą i naokoło

Podstawowym kosztem wycieczki jest zazwyczaj cena dotarcia na miejsce i powrotu. Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym masz większą szansę znaleźć promocyjne bilety na samolot:

  • przeglądaj strony tanich linii lotniczych i wyszukiwarek lotów – szukając taniego połączenia, pamiętaj, by nie ograniczać się do jednego portalu, lecz szukać w tak wielu miejscach, jak to tylko możliwe,
  • szukaj przesiadek – do jednego miasta można dotrzeć na wiele sposobów, a droga naokoło w przypadku połączeń lotniczych często wychodzi taniej,
  • kupuj nocą – ceny w ciągu dnia są często wyższe niż nocą. Jeżeli już musisz kupić bilet za dnia, wybierz dzień roboczy, a nie weekend,
  • nie wpisuj prawdziwej daty wylotu – szukając biletu na stronie przewoźnika, nie wpisuj rzeczywistej planowanej daty wylotu, bo system uzna, że skoro zależy Ci na tym konkretnym dniu, jesteś gotowy zapłacić więcej. Może więc zaproponować Ci wyższą cenę. Korzystaj zatem z miesięcznego kalendarza albo wpisz wcześniejszy dzień wylotu i ręcznie przejdź do rzeczywistej daty,
  • nie nastawiaj się na zwiedzenie konkretnego miasta – nie tylko Rzym, Madryt i Paryż mają coś ciekawego do zaoferowania turystom. Jeżeli znajdziesz promocyjne bilety do mniej znanego miasta, skorzystaj z tej oferty i odkryj, co interesującego kryje ta miejscowość.

 

Coachsurfing, hostel albo zamiana domu

Nocleg jest zwykle kolejną poważną pozycją na liście wydatków, jednak dzięki Internetowi możliwe jest znalezienie darmowego miejsca do spania, nawet jeśli nie masz żadnego znajomego w danym mieście. Portale zajmujące się coachsurfingiem (darmowe zakwaterowanie oferowane przez prywatne osoby we własnym domu; przy okazji często proponują wspólne zwiedzanie miasta) albo zamianą domów na kilka dni rosną w siłę i coraz łatwiej znaleźć ofertę, która będzie spełniać Twoje wymagania.
Możesz także poszukać tanich hosteli albo skorzystać z promocji oferowanych przez portale rezerwacyjne.

Sprawdź, co zwiedzicie za darmo

Kiedy już zorganizujesz transport i nocleg, pomyśl nad tym, w jaki sposób spędzicie czas. W każdym większym mieście znajdziesz atrakcje, które są darmowe w określone dni lub godziny. I tak na przykład w Paryżu w pierwszą niedzielę miesiąca można wejść za darmo do wszystkich państwowych muzeów.
Przed wyruszeniem w podróż przeglądnij więc dokładnie Internet w poszukiwaniu bezpłatnych atrakcji. Pamiętaj także, że zwykłe błądzenie po uliczkach, parkach i placach pozwala często na lepsze poznanie klimatu danego miejsca i jego mieszkańców niż zwiedzanie po kolei obleganych przez turystów atrakcji.

Tanio i regionalnie

Przed wyjazdem przeglądnij także blogi i portale podróżnicze w poszukiwaniu knajp i barów, w których można zjeść tanio i smacznie. Jeżeli zapomnisz to sprawdzić, już na miejscu szukaj lokali oddalonych od głównych atrakcji turystycznych. Patrz także, które knajpy wybierają miejscowi.

Dzień Kobiet jest dobrym pretekstem do zorganizowania krótkiego wspólnego wyjazdu, a oprawione wspólne zdjęcia z takiej wyprawy sprawdzą się świetnie jako prezent na następną okazję.