ile kosztuje prezent na walentynki

Sprawdź, ile kosztuje prezent na walentynki dla bliskiej Ci osoby

Masz wrażenie, że Twoje prezenty często bywają nietrafione? Nie umiesz podejmować decyzji, jaki budżet przeznaczyć na podarek? Nie wiesz, jaki prezent ucieszy konkretną osobę, więc zazwyczaj kupujesz coś uniwersalnego? Być może porady warto spojrzeć na sprawę z przymrużeniem oka i zasięgnąć nawet u samych gwiazd! Zobacz, co lubią poszczególne znaki zodiaku – czy liczy się dla nich wartość prezentu, czy jego praktyczność- i raz na zawsze zapomnij o problemie nietrafionych podarków!

Umiejętność wyboru trafnego prezentu może okazać się nieocenionym darem już w lutym – miesiącu Zakochanych. Walentynki tuż-tuż, dlatego warto zapoznać się z ciekawymi pomysłami na prezent na walentynki. Jednak zanim dokonasz wyboru, upewnij się, że wiesz, co spodoba się bliskiej Ci osobie i spraw jej przyjemność trafioną w dziesiątkę!

Baran – wszędzie mnie pełno i zawsze jestem pierwszy

Dla osób spod znaku Barana liczy się tu i teraz, nie bawią się w niuanse. Najlepszym prezentem dla osób spod tego znaku zodiaku jest przedmiot przede wszystkim praktyczny. Może to być na przykład przewodnik turystyczny, praktyczne akcesoria, karnet na siłownię czy do kosmetyczki, kurs językowy, bilet do teatru, sprzęt sportowy etc. Prezent dla Barana może Cię kosztować od 40 (przewodnik turystyczny wydawnictwa średniej półki) do 800 (semestr kursu językowego w dużym mieście) złotych.

Byk – lubię gromadzić i posiadać

Byk lubi rzeczy zarówno praktyczne, jak i w dobrym stylu. Można zatem podarować mu flakon perfum, najlepszej jakości kawę, dodatek do stroju (piękny szal, spinki do mankietów, elegancki zegarek). Ciekawym rozwiązaniem, które spodoba się Bykowi będzie podarowanie mu karty upominkowej, dzięki której kupi to, co naprawdę mu się podoba. Podarek dla Byka może kosztować od 30 (mała paczuszka świeżo zmielonej, ekskluzywnej kawy w wyspecjalizowanym sklepie) do nawet 500 złotych (perfumy Coco Channel Mademoiselle).

Bliźnięta – zbieram informacje i je przekazuję, lubię rozmawiać

Bliźnięta lubią stymulować swój umysł, dlatego idealnym prezentem dla osób spod tego znaku jest książka, np. o podróżach. Równie mocno ucieszą je płyty CD i DVD z muzyką, koncertami, serialami, czy filmami. Docenią też kosmetyki, np. balsamy do ciała. Bliźnięta nie wymagają kosztownych prezentów – idealny podarek dla Bliźniąt kosztuje od 30 (balsam do ciała marki Sephora) do 45 złotych (soundtrack z serialu Przyjaciele).

Rak – jestem wrażliwy, dużo myślę i kontempluję

Raki to domatorzy i sentymentalni wrażliwcy. Idealnym prezentem dla nich będzie drobiazg, którego użyją do dekoracji swoich czterech ścian. Szczególnie mocno docenią także przedmiot wykonany własnoręcznie. Raki są praktyczne i nie pochwalają drogich podarków. Koszt prezentu dla Raka (jeśli wykonasz go samodzielnie) jest zerowy lub prawie zerowy.

Lew – lubię być w centrum uwagi

Lwy są ekspresyjne, pełne radości życia, lubią zwracać na siebie uwagę. Cenią luksus i poczucie pewnego rodzaju królewskości. Docenią każdy prezent, który będzie się wyróżniał – czy to rozmiarem, czy kolorem lub funkcją. Kupując prezent dla Lwa warto więc zwracać uwagę na markę, historię, prestiż designera i wygląd produktu. Lew ucieszy sięz niebanalnego przedmiotu, będącego na przykład ikoną projektowania. Koszt prezentu dla Lwa – ok. 1000 złotych (np. lampa Bourgie marki Kartell).

Panna – porządkuję i segreguję, dbam o czystość

Panny to osoby poukładane, dbające o zdrowie i ciało. Zazwyczaj wybierają to, co najzdrowsze, najlepsze, naturalne. W życiu lubią jasne, klarowne sytuacje. Docenią więc każdy prezent, który w danym momencie będzie im przydatny, np. książka kucharska z przepisami na zdrowe potrawy lub blender, którym będą mogły miksować odżywcze koktajle i zupy. Warto więc przed zakupem dowiedzieć się, co przyda się osobie o tym znaku zodiaku. Nie docenią prezentu drogiego lecz niepraktycznego. Koszt prezentu dla Panny to wydatek od 20 (książka kucharska) do nawet 1000 złotych (wyciskarka do soków).

Waga – lubię równowagę, jestem elegancka i dyplomatyczna

Osoby spod znaku Wagi są wyrafinowane i cenią sobie elegancję. Najlepszą formą prezentu dla tego zodiaku jest zaproszenie Wagi na wspólne zakupy i umożliwienie jej dokonania samodzielnego wyboru. Osoby spod tego znaku najchętniej same wybierają sobie prezenty. Koszt prezentu dla Wagi: trudny do przewidzenia.

Skorpion – wiem, czego chcę i dążę do tego

Skorpiony są mocno zaangażowane we wszystko, co robią. Same nie przepadają za kupowaniem innym prezentów, ale skupiają baczną uwagę na tych, które otrzymują. Idealnym prezentem dla osób spod tego znaku jest płyta CD z ulubioną muzyką lub ubrania. Skorpiony raczej nie przepadają za nowoczesnymi gadżetami. Koszt prezentu dla Skorpiona: od 55 (płyta CD „Let it be (Remaster)” grupy The Beatles) do ok. 100 złotych (koszulka polo marki Fly53).

Strzelec – nie lubię rutyny, kocham wolność

Strzelce to osoby lubiące filozofowanie i mędrkowanie,. Pociąga je wszystko, co nieznane. Dlatego idealnym podarkiem dla tego zodiaku są przedmioty pochodzące z dalekich krajów, np. niepowtarzalny kamień o magicznej mocy. Docenią też książki podróżnicze i sprzęt sportowy. Koszt prezentu dla Strzelca wynosi od 60 (naszyjnik z zawieszką ze szlachetnego kamienia, np. zielonego agatu) do ok. 200 złotych(zestaw do jogi – dobrej jakości mata i koc).

Koziorożec – żyję, by osiągać swoje cele

Koziorożec to realista, który zawsze określa jasne cele, a następnie konsekwentnie je realizuje. Lubi zatem prezenty przede wszystkim praktyczne. Osoby spod tego znaku zodiaku chętnie ułatwią kupującemu prezent zadanie i sformułują listę swoich potrzeb. Koszt zakupu podarunku dla Koziorożca: trudny do przewidzenia, zależy od listy.

Wodnik – przekraczam granice, nie lubię schematów

Wodniki są otwarte na nowości i często wykraczają poza to, co sprawdzone. Najlepszym prezentem będzie przedmiot unikalny i w najwyższym stopniu dopasowany do danej osoby. Wodniki lubią mieć poczucie, że darczyńca poświęcił czas i energię na wyszukanie odpowiedniego podarunku. Jednocześnie nie dbają o wartość pieniężną prezentu.

Ryby – słucham intuicji, uciekam od rzeczywistości

Ryby są wrażliwe, wyposażone w silne intuicję i instynkt. Ucieszą je przedmioty sentymentalne (np. oprawione w ramkę wspólne zdjęcie lub album ze zdjęciami), oryginalna biżuteria (np. z kamieni), ozdobne bibeloty przypominające o darczyńcy. Koszt prezentu dla Ryb: od 50 (naszyjnik z kamieniem lapis lazuli) do ok. 70 złotych (fotokalendarz ścienny).

Mamy nadzieję, że gwiazdy słusznie podpowiedziały Ci, czym kierować się podczas wybierania prezentu dla swoich bliskich, a co za tym idzie – że Twoje zakupy były szybkie, przyjemne i zupełnie niestresujące. Nam pozostaje życzyć Ci, aby kupiony przez Ciebie prezent spodobał się drugiej połówce. Udanych Walentynek!