historia płatnicza

Po co nam pozytywna historia płatnicza?

Dobra historia płatnicza w dzisiejszych czasach to idealny sposób na zbudowanie swojego pozytywnego wizerunku rzetelnego płatnika. Osoby które w najbliższym czasie planują zaciągnąć kredyt lub inną pożyczkę finansową, powinni zadać o swoją historię płatniczą, w przeciwnym razie mogą mieć sporo problemów z przyznaniem kredytów.

Pozytywny wpis z biurze informacji gospodarczej (BIG) informuje wszystkie firmy, z których usług chcemy w najbliższym czasie skorzystać, że jesteśmy osobą godną zaufania i że systematycznie będziemy spłacać zaciągnięte pożyczki. Pozytywna historia płatnicza pomoże nam również ustalić o wiele lepsze warunki współpracy, dlatego też warto systematycznie i terminowo spłacać nawet najdrobniejsze pożyczki.

Jakie informacje zawiera rejestr BIG?

W dzisiejszych czasach bardzo niewiele osób i firm zdaje sobie sprawę z tego, że w bazach danych Biura Informacji Gospodarczej gromadzi się nie tylko informacje o zadłużeniu. W bazie tej oprócz negatywnych informacji, znajduje się również masa pozytywnych danych – oczywiście jeżeli będziemy regularnie i terminowo opłacać zaciągnięte zobowiązania.

Posiadanie pozytywnej historii płatniczej przynosi naprawdę bardzo wiele korzyści, dlatego też już za młodu powinnyśmy pamiętać o opłacaniu niewielkich rachunków za telefony, telewizję i inne niewielkie zobowiązania.

Dobra historia płatnicza – korzyści

Pozytywna historia płatnicza pozwoli nam bez żadnego większego problemu otrzymać satysfakcjonujący kredyt. Dzięki niej będziemy mogli kupować w sklepach rozmaite produkty na przystępne raty i co najważniejsze będziemy mogli negocjować korzystne warunki umów.

Na naszym rynku coraz więcej banków i sklepów oferuje specjalne rabaty i promocje dla klientów, którzy są rzetelnymi i sumiennymi płatnikami. Warto dbać o swoją pozytywną historię płatniczą i czerpać z niej jak tylko się da, ponieważ korzyści są naprawdę bardzo ogromne.

Dużą zaletą terminowego opłacania swoich zobowiązań jest również spokój naszego sumienia. Płacąc na czas nie musimy obawiać się, że nasza historia kredytowa nie będzie dość dobra, aby otrzymać pożyczkę w banku.