pożyczka na święta

Pożyczka na święta, czyli zaplanuj bożonarodzeniowe wydatki

Święta Bożego Narodzenia za pasem, a wielu z nas wciąż jest w polu z przygotowaniami i planowaniem tych najważniejszych dni w roku. Aby wszystko poszło po naszej myśli, potrzebna jest… gotówka. Zanim jednak naszą uwagę zdobędzie pożyczka na święta, pomyślmy, jak inaczej ograniczyć koszty organizowania świąt.

Po pierwsze: zaoszczędzić lub zarobić

Na pierwszą z możliwości jest już co prawda trochę za późno, ale może być to dobry pomysł na przyszłość. Świąteczne wydatki warto rozplanować sobie wcześniej i już nawet na kilka miesięcy wcześniej odkładać chociaż nieduże sumy lub nawet podejmować się drobnych prac dodatkowych, aby odłożyć pieniądze na ten cel. Również w krótkim czasie przed samymi świętami możemy pokusić się o dodatkowe zatrudnienie, bo przecież w tym czasie nie brakuje pracy, chociażby przy sprzątaniu lub gotowaniu na święta.

Po drugie: złożyć się na kolację

Aby nie wydać zbyt dużej sumy, możemy zorganizować wigilię składkową. Najlepiej będzie, gdy ze wszystkimi jej uczestnikami wcześniej ustalimy, co kto przygotowuje, a także – w jakiej ilości. Sprawi to, że zaoszczędzimy zarówno pieniądze, jak i cenny czas.

Po trzecie: przemyśleć wydatki

Jeżeli widmo biednych świąt straszy nas już na początku grudnia, najlepiej będzie usiąść z kartką w jednej dłoni i długopisem w drugiej i zastanowić się, z czego możemy zrezygnować. Może nie będą nam potrzebne nowe elementy, jeżeli chodzi o wystrój domu? Może zrezygnujemy z części prezentów? W końcu w wielu rodzinach podarki kupuje się tylko dzieciom. Warto też dokładnie zaplanować menu – często przecież wyrzucamy sporą część jedzenia, a to wielkie marnotrawstwo.

Po czwarte: pożyczka na święta

Na brak gotówki jest jeszcze jedno wyjście: możemy skorzystać z ofert firm oferujących chwilówki. Pożyczka na święta nie jest wcale złym pomysłem, o ile dobrze zaplanujemy wydatki i przeznaczymy gotówkę na konkretny cel. Nie muszą być to przecież bajońskie sumy, czasami poratuje nas nawet 200 złotych. Znajdźmy najlepszą dla nas ofertę, złóżmy wniosek przez Internet i zajmijmy się przygotowaniami do świąt.

Święta wcale nie muszą być okupione katorżniczą pracą ani horrendalnymi wydatkami. Nie będzie tak, jeżeli zarówno jedno jak i drugie odpowiednio wcześnie zaplanujemy z głową.