Pożyczka – jedyna możliwość wsparcia finansowego dla studentów

W dzisiejszych czasach młodzi ludzie idący na studia nie mają łatwo. Oprócz uczestniczenia w zajęciach na uczelni, często podejmują pracę dorywczą, by zarobić dodatkowe pieniądze i wspomóc swój skromny budżet. Czasami jednak nawet to nie wystarczy i kieszeń studenta wciąż świeci pustkami… o wszelkich ponadprogramowych wydatkach niestety trzeba zapomnieć.

Poszedł student do banku…

Dobrym rozwiązaniem może być ubieganie się o kredyt studencki, ale w gąszczu formalności i innych przeszkód zdarza się, że po prostu przeoczymy termin składania dokumentów. Ponadto nigdy nie mamy gwarancji, że spełnimy warunki postawione przez Ministerstwo Finansów w danym roku i pieniądze zostaną nam przyznane. Niestety studenci praktycznie nie mają szans ubiegać się o żadne inne kredyty udzielane przez banki, ponieważ pomimo podjętej dorywczej pracy, wciąż nie posiadają niezbędnej zdolności kredytowej.

Uczelniane zapomogi

Dla najzdolniejszych i wybitnych studentów uczelnie oferują szeroki wachlarz stypendiów. Mamy stypendium za najlepsze wyniki w nauce, dla artystów, naukowców, czy sportowców. Niestety tutaj trzeba wykazać się swoim talentem, a konkurencja jest bardzo duża. Stypendium rektora dla najzdolniejszych otrzymuje zaledwie garstka studentów z danego wydziału, a znalezienie się wśród nich wymaga bardzo dużego poświęcenia ze strony żaka.

A może pożyczka?

Gdy z końcem miesiąca studencki portfel jest całkiem pusty, alternatywą może okazać się pożyczka krótkoterminowa, tzw. chwilówka, dostępna praktycznie dla każdego. Aby ją otrzymać, wystarczy jedynie wybrać najkorzystniejszą ofertę dopasowaną do naszych potrzeb, wypełnić odpowiedni wniosek, przedstawić dowód osobisty i już w ciągu 15 minut pieniądze znajdą się na naszym koncie. Oprocentowanie takiej pożyczki jest niewielkie, a korzyści są ogromne. Kwotę i odpowiedni dla nas termin spłaty (od 1 do 30 dni) wybieramy sami. W przypadku problemów ze spłatą, firmy zajmujące się udzielaniem pożyczek bardzo często ustalają indywidualny plan spłaty dla każdego klienta. Pożyczka krótkoterminowa jest dobrym rozwiązaniem na wakacje, czy na pokrycie świątecznych wydatków. Wiele firm oferuje możliwość złożenia wniosku przez Internet, tak więc aby otrzymać pożyczkę, często nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Podsumowując, współczesny student nie ma dużego pola do popisu, jeśli chodzi o zdobywanie dodatkowych pieniędzy na swoje własne potrzeby. Dlatego warto pomyśleć o krótkoterminowej pożyczce, która jest bezpiecznym i praktycznym rozwiązaniem.