karty płatnicze

Luksusowe karty płatnicze w Polsce i za granicą

W miarę jak majątek rośnie, najbogatsi klienci banków życzą sobie specjalnych usług. Właśnie dla ich wygody i dobrego samopoczucia stworzono najbardziej ekskluzywne karty płatnicze, o jakich zwykły śmiertelnik może tylko pomarzyć.

1.      American Express Centurion

Jest kartą, jaką bogacze otrzymują wyłącznie z powodu prywatnego zaproszenia. Nie tylko prezentuje się elegancko (stworzona jest z tytanu) – przede wszystkim otwiera drzwi do realizacji nie tylko małych, ale również wręcz niemożliwych do spełnienia zachcianek. Za jej pomocą przed użytkownikiem pojawiają się takie możliwości, jak na przykład wynajęcie pokoju bez rezerwacji czy nawet darmowy nocleg. Jej koszt to 2,5 tysiąca dolarów rocznie.

2.      JP Morgan Chase Palladium

Wykonana jest ze stopu złota oraz palladu i nie posiada żadnego limitu kredytowego. Otrzymują ją klienci usług banku JP Morgan, których majątek zgromadzony na koncie odpowiada przynajmniej 25 mln dolarów. Posiadanie karty gwarantuje dostęp do najlepszej jakości usług hotelowych i innych luksusów w czasie podróży, jak np. VIP-owskie loże na lotniskach. Koszt karty w skali roku to 595 dolarów.

3.      Dubai First Royal Mastercard

Znakiem rozpoznawczym karty płatniczej jest zatopiony w niej niewielki diamencik. Karta nie posiada żadnych limitów kredytowych. Uprawnia do wielu udogodnień i otwiera wiele dróg niedostępnych dla „zwykłych śmiertelników”. Podsumowaniem tych przywilejów jest hasło reklamowe karty: „Jeśli poprosisz o Księżyc, my spróbujemy go zdobyć”. Wydawana jest na specjalne zaproszenie banku.

4.      Cords World Silk Card

Największą reklamą tej karty jest fakt, że korzystają z niej członkowie rodziny królewskiej. Osobom, których wydatki wynoszą ponad 50 tys. funtów rocznie, udostępniana jest ona za darmo. Podobnie jak wyżej wspomniane karty, zapewnia dostęp do zamkniętych lóż na lotniskach oraz szeroki wachlarz innych udogodnień.

Luksusowe karty w Polsce

Najbardziej nobilitowane karty płatnicze w naszym kraju to Master Card World Signia, Visa Infinite, Master Key World Elite. Posiadają je przodujące w Polsce banki, takie jak PKO Bank Polski, czy Pekao. Średnie wydatki osób chcących posiadać takie karty nie powinny być niższe niż 11 tysięcy złotych miesięcznie. Karty te, podobnie jak w przypadku ich zagranicznych odpowiedników, uprawniają do wielu ulg i wygód, na przykład w czasie podróży – zarówno lądowej, jak i powietrznej.