Lojalność się opłaca, czyli na co mogą liczyć stali klienci firm pożyczkowych

Z roku na rok rośnie liczba klientów firm pozabankowych. Co ważne, wielu zwolenników szybkich pożyczek ponownie korzysta z tej formy odzyskania płynności finansowej. Rynek pożyczek pozabankowych kusi stałych klientów zarówno specjalnymi ofertami, jak i wprowadzeniem programów lojalnościowych.

Zniżki już na start

Szybkie pożyczki gotówkowe przez Internet cieszą się popularnością przede wszystkim ze względu na dostępność i wygodę. Porównując oferty, zwracamy baczną uwagę także na bonifikaty związane z zawarciem umowy. Korzyści wynikające z wyboru tej, a nie innej firmy pożyczkowej, w przeważającej części dotyczą już nowych klientów.

Decydując się na pierwszą pożyczkę w danej firmie, możemy najczęściej liczyć na zwolnienie z dodatkowych opłat (administracyjnych i prowizji) czy możliwość skorzystania ze zniżek dedykowanych. O tym, że spłata pożyczki w terminie przekłada się na atrakcyjność kolejnych chwilówek, przekonują się natomiast ci klienci, którzy wracają.

Stały klient pożyczy więcej

Jednym z najczęściej stosowanych przywilejów dla stałych klientów jest zwiększenie limitu finansowego. W ten sposób powracających konsumentów nagradza m.in. Pożyczkomat.pl, podnosząc maksymalną wnioskowaną kwotę do kilku tysięcy złotych. Podstawą weryfikacji jest wówczas spłacenie poprzedniego zobowiązania na czas. Rzetelni pożyczkobiorcy mogą liczyć na podniesienie kwoty pożyczki do nawet 4000 tysięcy złotych.

Tania pożyczka, czyli mniejsze koszty

Ponowne skorzystanie z usług danego pożyczkodawcy wiąże się dosyć często z obniżeniem kosztów zaciągniętej pożyczki krótkoterminowej. Rabaty rosną przeważnie wraz z ilością podpisanych umów, sięgając niekiedy nawet 60%. Mniejsze koszty przekładają się z kolei na konkurencyjność ofert – dlatego najlepiej jest korzystać z ofert jednego pożyczkodawcy, co może przełożyć się na oszczędność finansową w przyszłości.

Premie dla stałych i nowych klientów

Na rynku pożyczek pozabankowych spotkamy się również z przyznaniem specjalnej premii w zamian za polecenie pożyczki znajomym. Na to rozwiązanie decydują się zwłaszcza osoby zadowolone z usług finansowych danej firmy i wiedzących, że znajomy spłaci bez problemów pożyczkę w terminie. Tego rodzaju gratyfikacja przeważnie jest wypłacana w momencie, gdy nowy klient z polecenia podpisze już umowę.

Przy pierwszej pożyczce również możesz liczyć na bonusy – firmy pożyczkowe oferują nowym klientom rozmaite korzyści, takie jak brak prowizji i 0% oprocentowanie pierwszej pożyczki. Wspominany Pożyczkomat.pl deklaruje, że kwotę do 500 zł na 7 dni może pożyczyć klientowi…za darmo!

Spłata w terminie popłaca

Dla przynajmniej części firm pożyczkowych ogromne znaczenie ma też pozytywna historia kredytowa, dzięki której klientowi przysługuje obniżenie standardowych wymagań. Nasza wiarygodność oraz rzetelność w spłacaniu zobowiązań finansowych skutkuje krótszym czasem oczekiwania na decyzję o przyznaniu pożyczki. Pożyczkodawca może odmówić klientowi, który widnieje w rejestrze dłużników, zalegając ze spłatą różnych zobowiązań finansowych – nie tylko kredytów czy pożyczek, ale również bieżących rachunków za wodę, gaz czy prąd.

Zaufanych klientów przestaje obowiązywać również weryfikacja tożsamości czy zdolności kredytowej. Firmy pożyczkowe przygotowują ponadto specjalne programy ratalne, które umożliwiają dogodną spłatę długu.