Last minute – szansa na wymarzone wakacje za niską cenę

Dzięki wakacyjnym ofertom last minute możemy za niewielkie pieniądze wypocząć w luksusowych hotelach i zwiedzić ciekawe kraje. Nie jest jednak powiedziane, że każda oferta, która jest opisana jako last minute, będzie ofertą, która pozwoli nam zaoszczędzić. Warto więc umieć wybierać i wiedzieć jak nie dać się nabrać na sztuczki niektórych biur podróży.

 Kiedy szukać?

Bardzo ważne jest, żeby nie dać się złapać na oferty, które choć są opisane jako last minute, wcale takimi nie są. Niektóre biura podróży już na kilka miesięcy przed wyjazdem promują swoje oferty pod nazwą „last minute”. Tymczasem last minute, jak sama nazwa wskazuje, to oferty które pojawiają się w ostatniej chwili. Nie chodzi oczywiście dosłownie o ostatnią minutę przed odlotem, choć są i tacy, którzy pakują do torby zarówno strój kąpielowy jak i wełniany sweter i lecą pierwszym samolotem, w którym są jeszcze wolne miejsce. Jest to ciekawa propozycja, warto jednak pamiętać, że siedzenie na lotnisku i czekanie na miejsca taką okazje może być bardzo czasochłonne.

Najlepiej więc wyszukiwać oferty last minute na kilka dni lub tygodni przed wyjazdem. wtedy wówczas ceny są zdecydowanie najniższe, ponieważ biura podróży chcą zapełnić wszystkie miejsca, aby nie ponosić strat. Decyzja o wykupieniu takiej wycieczki musi być szybka, a choć oferty te są tanie, może się okazać, że nie mamy na koncie takiej ilości pieniędzy. Warto wtedy sięgnąć po pożyczkę internetową, zostanie ona zrealizowana szybciej, niż zdążymy się spakować.

 Jak nie dać się oszukać?

 Zwykle wydaje się, że gdy już podpiszemy umowę to nasza wymarzona, atrakcyjna cenowo wycieczka last minute dojdzie do skutku, często jednak to właśnie w tym momencie zaczynają się problemy. Często osoby, które kupiły wycieczkę w ofercie last minute nie zdają sobie sprawy z tego, że posiadają takie same prawa jak osoby, które wykupiły wycieczkę w standardowej ofercie.

Zdarza się, że z tej niewiedzy korzystają biura podróży i proponują gorsze warunki lub każą dopłacić za niektóre usługi. Takim oto sposobem, pieniądze, które powinniśmy zaoszczędzić znajdą się w kasie nieuczciwego biura podróży. Warto więc zawsze przed podpisaniem umowy dokładnie przeczytać warunku i nie zgadzać się na żadne dodatkowe koszty.