Jak zaplanować wydatki i zyskać pieniądze na wymarzone wakacje

Wraz z nadejściem Nowego Roku, pracownicy wielu firm zaczynają snuć plany urlopowe. Biura podróży kuszą atrakcyjnymi ofertami first minute, które kończą się zazwyczaj z końcem stycznia. Rezerwując wakacyjny wyjazd do końca pierwszego miesiąca w roku, często w ramach umowy dostajemy gwarancję niezmienności ceny, duże rabaty cenowe oraz nierzadko dodatkowe wycieczki fakultatywne dla całej rodziny gratis. Ale jak tu rezerwować wczasy, gdy Nowy Rok przynosi dodatkowe opłaty, w tym niemałe podwyżki związane z eksploatacją mieszkania?

Jak działają  oferty typu „first-minute”

Nie musisz się martwić, jak uzbierasz pieniądze, bo jeśli dobrze zaplanujesz wydatki na nachodzące półrocze, to bez problemu podołasz opłaceniu odpowiedniej kwoty za wycieczkę. Po pierwsze, większość biur podróży wraz z podpisaniem umowy wymaga jedynie zaliczki, która wynosi jedynie 30% całkowitych kosztów wyjazdu. Resztę pieniędzy należy zazwyczaj dopłacić na miesiąc przed wyjazdem, tak więc jak widzisz, masz spokojnie pół roku na uzbieranie odpowiedniej sumy.

Pożyczka – alternatywne rozwiązanie

Jeśli już teraz wiesz, że może sprawić to trudność, warto przemyśleć ofertę firm pożyczkowych. Złożenie wniosku o pożyczkę (np. pożyczkę na wakacje) jest bardzo proste i przystępne dla każdego – wystarczy mieć konto  w banku, połączenie z Internetem i przygotować dowód osobisty. Po około 15 minutach od zatwierdzenia pożyczki, odpowiednia kwota pieniędzy znajduje się na naszym koncie. Termin spłaty wynosi około 30 dni, ale wiele firm oferuje przygotowanie indywidualnego planu spłaty wybranej pożyczki.

Przede wszystkim- planuj wydatki

Podstawową kwestią jest jednak odpowiednie zaplanowanie wydatków na kilka najbliższych miesięcy. Jednym z dobrych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy jest chodzenie na zakupy z listą – unikniemy wtedy sytuacji, że kupimy wiele rzeczy, które w perspektywie czasu okazały się niepotrzebne. Kolejnym sposobem, jest po prostu zapisywanie i dzięki temu kontrolowaniu wydatków. W tej sytuacji mamy wgląd do naszego budżetu i łatwiej nam będzie dopilnować, na co wydajemy pieniądze. Jeśli zaplanujesz wszystko z głową, to na pewno zrealizujesz swój cel i spędzisz udane wakacje w jakimś interesującym miejscu.