Jak przygotować Andrzejki? Ile kosztuje zabawa andrzejkowa?

Na domówce, na imprezie, na balu, ze znajomymi, we dwoje. Możliwości spędzenia Andrzejek jest wiele i każda może być wyjątkowa. Podpowiadamy, jak przygotować się na ten magiczny wieczór.

Przyciemnione pomieszczenie ubrane w enigmatyczny nastrój. Wszyscy z zaciekawieniem zebrali się w kole, obserwując, jak wosk przelewa się przez klucz i układa się w różne kształty. Tak wygląda kluczowy moment wszystkich Andrzejek, dlatego niezależnie od tego, gdzie je spędzamy, łączy je jedno – wróżby. Imprezę możemy urozmaicić dowolnymi formami zabawy, dlatego warto zastanowić się nad wyborem takiego miejsca, które spełni nasze oczekiwania względem tego wieczoru.

W najwyższej komnacie, w najwyższej wieży – Andrzejki w zamku

Jeśli marzą Ci się Andrzejki w miejscu przepełnionym magiczną atmosferą wróżb, z pewnością doskonałą propozycją będzie spędzenie tego wieczoru lub weekendu w zamku, który organizuje taką imprezę. Jest w czym wybierać, bowiem wiele zabytkowych zamków prowadzi hotele i często aranżuje rozmaite przyjęcia okazyjne. Wśród nich znajdziemy Zamek Moszna w województwie opolskim, Dubiecko w podkarpackim, Ryn na Mazurach oraz słynny Zamek Czocha i Kliczków w dolnośląskim. Cena imprezy to około 180zł za osobę, natomiast koszt weekendowej zabawy to wydatek od 300 do 500zł za dwie osoby.

Magia gór, czyli zabawa andrzejkowa wśród szczytów

Góry to dla wielu magiczne miejsce, które o każdej porze roku zachwyca innymi cechami krajobrazu. Możemy wybierać pomiędzy wieloma ofertami pensjonatów i hoteli, spośród których każdy oferuje multum atrakcji i zabaw oraz pyszne jedzenie. Warto zwrócić uwagę na Hotel Sara w Górach Stołowych, Pensjonat Karkonoski w Karpaczu czy Hotel Karolówka w Zakopanem. Cena imprezy to około 130zł za osobę, natomiast, jeśli chcemy przedłużyć nasz pobyt do końca weekendu, wówczas wyniesie nas to około 300zł za osobę.

Andrzejki nad morzem – przypływ magii

Morska bryza, zapach unoszący się nad piaszczystą plażą i niepowtarzalna atmosfera bałtyckich kurortów to czarujące połączenie, więc wieczór andrzejkowy w takim otoczeniu to czysta magia. Takie imprezy organizuje na przykład Hotel SPA Dom Zdrojowy w Jastarni czy SPA Bagiński & Chabinka w Międzyzdrojach. Andrzejkowy wieczór w tym regionie to koszt około 120zł za osobę, natomiast imprezowy weekend wyniesie nas około 500zł za osobę. Ponadto hotele w nadmorskich miejscowościach oferują często możliwość skorzystania z basenu, SPA lub klubu fitness, co może być relaksującą atrakcją po szalonej andrzejkowej nocy.

Domowe Andrzejki

Jeśli zdecydowaliśmy się na zorganizowanie wieczoru andrzejkowego u siebie w domu, ale nie mamy zbyt dużych zdolności kulinarnych, ani ochoty na przygotowywanie potraw i przekąsek, możemy zamówić usługę cateringową. Cena drobnych dań dla 10 osób to koszt około 200 zł. Oprócz tego można kupić także sałatki. Nieco droższą imprezą jest zamówienie potraw na ciepło, których cena wynosi ok. 10 zł za porcję.

Więcej porad na temat Andrzejek znajdziesz w tym artykule: https://www.pozyczkomat.pl/kategoria/okazje/jak-przygotowac-andrzejki-weozby-i-zabawy-stroje-i-przekaski