eco dom

Dom energooszczędny – opłaca się budować?

Większość osób na etapie wyboru projektu domu, skupia się jedynie na kosztach jego wybudowania. Oczywiście jest to mocny argument na samym początku inwestycji, gdy wydatki związane z budową rosną w oczach, ale co w późniejszych latach. Czy nie lepiej myśleć przyszłościowo, zadbać o swoją przyszłość i od razu zainwestować w nowoczesne rozwiązania budowlane i oszczędzać na kosztach utrzymania przez wiele lat. Zobacz, czy opłaca się sięgnąć po projekt domu energooszczędnego.

CZYTAJ WIĘCEJ „Dom energooszczędny – opłaca się budować?”

tankowanie

6 sytuacji w których marnujesz benzynę

Ceny benzyny są bardzo wysokie i wciąż rosną. Niestety bardzo przekłada się to na wzrost kosztów podróżowania samochodem. Co można zrobić, by chociaż w pewnym stopniu zmniejszyć wydatki związane z użytkowaniem samochodu? To proste, zacznij oszczędzać benzynę. Zobacz, jakich sytuacji podczas użytkowania samochodu należy unikać, by nie marnować benzyny.

CZYTAJ WIĘCEJ „6 sytuacji w których marnujesz benzynę”

niemiecka_flaga

Ile kosztuje nauka niemieckiego?

Znajomość języków obcych jest bardzo ważna i niezwykle przydatna w dzisiejszych czasach. Bardzo często jest to jeden z wymogów, by móc otrzymać dobrą pracę lub rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Warto rozpocząć naukę języka obcego jak najszybciej, ponieważ nigdy nie wiadomo na jakim etapie naszego życia taka wiedza może być nam niezbędna. Zobacz, ile może kosztować nauka języka niemieckiego.

CZYTAJ WIĘCEJ „Ile kosztuje nauka niemieckiego?”

obliczenia

Potrącenie wierzytelności – czym jest i po co się je stosuje?

Jest wiele sposobów na regulowanie długów wobec innych osób i instytucji. Można w tradycyjny sposób uregulować swoje wierzytelności, jednak gdy masz dług wobec osoby, która jest również twoim dłużnikiem, warto skorzystać z potrącenia wierzytelności i uprościć wzajemne regulowanie swoich długów. Zobacz czym jest potrącenie wierzytelności i w jakich sytuacjach można z niego skorzystać.

CZYTAJ WIĘCEJ „Potrącenie wierzytelności – czym jest i po co się je stosuje?”

portfel

Jak bezpiecznie korzystać z e-portfela w telefonie?

Jeszcze kiedyś wizja płacenia za zakupy telefonem była czarną magią, a dziś jest po prostu bardzo wygodną formą płatności, z której korzystają miliony ludzi. E-portfel w telefonie bardzo ułatwia wykonywanie codziennych transakcji, ale czy jest to bezpieczny sposób? Jeśli odpowiednio zabezpieczysz swoje konto przed złodziejami, będziesz mógł spać spokojnie i nie obawiać się utraty swoich oszczędności. Zobacz, jak bezpiecznie korzystać z e-portfela w telefonie. Nie … Continue reading Jak bezpiecznie korzystać z e-portfela w telefonie?

bukiet

Pomysły na prezent na dzień matki

Powinniśmy okazywać miłość naszym mamom każdego dnia, jednak wszyscy chcemy, by Dzień Matki był zawsze wyjątkowy i wspaniały, dlatego z wyprzedzeniem zastanawiamy się, co możemy im podarować. Wszystkie mamy na pewno ucieszą się z bukietu kwiatów i uścisku swoich dzieci, ale możesz również postawić na coś nietuzinkowego. Zobacz, jakie niespodzianki mogą sprawić radość twojej mamie i w niecodzienny sposób okazać jej twoje uczucia.

CZYTAJ WIĘCEJ „Pomysły na prezent na dzień matki”

euro

Gdzie ulokować nadwyżki finansowe

Jeśli potrafisz na koniec miesiąca wygospodarować wolną kwotę, oznacza to, że jesteś osoba oszczędną i rozważnie dysponujesz swoim budżetem. Każda, nawet niewielka suma będzie powiększać twoje oszczędności, a dobrze ulokowana będzie procentować i przynosić dodatkowe korzyści. Jak zainwestować nadwyżki finansowe, by mogły zarabiać i powiększać twój kapitał? Zobacz jakie produkty depozytowe warto wziąć pod uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ „Gdzie ulokować nadwyżki finansowe”

cook

Dlaczego warto gotować w wolnowarze

Masz wrażenie, że za dużo czasu zajmuje ci przygotowanie obiadu? Stanie przy garnkach i mieszanie… to takie uciążliwe. Można inaczej ugotować obiad, smaczniej, zdrowiej i bez tracenia czasu na mieszanie i pilnowanie, by nic się nie przypaliło. Zastanawiasz się, jak to zrobić? Zobacz, dlaczego warto gotować w wolnowarze.
CZYTAJ WIĘCEJ „Dlaczego warto gotować w wolnowarze”

notebook

Wybór księgowości na zewnątrz – na co zwrócić uwagę

Prowadzenie księgowości w firmie jest rzeczą absolutnie niezbędną, jednak każdy przedsiębiorca ma prawo zdecydować, czy chce sam rozliczać swoją działalność, zatrudnić na stałe księgowego czy wybrać do obsługi firmę zewnętrzną. Na co zwrócić uwagę decydując się na księgowość na zewnątrz?

CZYTAJ WIĘCEJ „Wybór księgowości na zewnątrz – na co zwrócić uwagę”