Nie przegap okazji – kiedy pożyczka pomaga oszczędzać?

Najlepszym sposobem na oszczędzanie pieniędzy jest ograniczenie niepotrzebnych wydatków. Co jednak, jeśli mamy w budżecie pozycje, których nie sposób skreślić, a w portfelu brakuje pieniędzy? Nie pozostaje nic innego, jak wydawać z głową i oszczędzać wtedy, kiedy ma to największy sens. 

W jakich sytuacjach szybka pożyczka może uratować domowy budżet?

First minute czy Last minute?

Bez względu na to, czy decydujesz się na wakacje w ostatniej chwili czy na początku roku, mogą Cię one kosztować mniej, w zależności o tego, jak szybko przelejesz zaliczkę. Najlepsze oferty biur podróży, tanie bilety lotnicze i promocje w hotelach często mają charakter wyłącznie marketingowy i najkorzystniejsze ceny obowiązują tylko przez parę godzin lub dni. Jeśli jednak trafisz na odpowiedni moment, możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, które przeznaczysz na przyjemności podczas urlopu.

Duże zakupy, małe różnice

Kupując sprzęty gospodarstwa domowego, elektronikę lub sprzęt sportowy często staramy się wybrać ofertę najkorzystniejszą pod względem ceny. Czasem jednak po kilku miesiącach może się okazać, że zaoszczędzone pieniądze i tak wydajemy na naprawy, części zamienne lub zakup całkiem nowych urządzeń. Tymczasem w niektórych sklepach internetowych i podczas sezonowych promocji można niewielkim nakładem kosztów pozwolić sobie na zakup sprzętów, których jakość będzie o jedną klasę wyżej, a wymarzony laptop, piekarnik lub narty posłużą nam jeszcze przez wiele lat. Dobrej jakości sprzęt można z łatwością sprzedać na aukcjach internetowych, a zarobione pieniądze z nawiązką pokryją koszt zaciągniętej na zakup pożyczki.

Zakupy przedświąteczne

Święta to w kalendarzu handlowym złoty okres. Choć wszędzie wiszą informacje o specjalnych obniżkach i promocjach, dziwnym zbiegiem okoliczności zawsze udaje Ci się wydać ok. 30% więcej niż zwykle? Nie martw się, może w tym roku Twój pracodawca pomyśli o wypłaceniu świątecznych premii? Szkoda, że zrobi to dopiero po świętach. Do tego czasu domowy budżet może już zostać poważnie naruszony. Lekarstwem na przerost wydatków jest zrobienie zakupów jeszcze zanim ceny w sklepach poszybują do góry. Pożyczkę spłacisz spokojnie po świętach, wtedy kiedy inni dopiero zaczną się zastanawiać jak wyjść z finansowego dołka.