Ikona wpisu

Jak przygotować budżet na święta?

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a Tobie brakuje nie tylko pomysłów na prezenty, ale również oszczędności, aby je kupić? Na szczęście jeszcze nie jest za późno. Jak więc przygotować budżet na zorganizowanie świąt, aby na wszystko wystarczyło nam gotówki?

Świąteczna atmosfera, suto zastawiony stół wigilijny i piętrzące się pod choinką prezenty, to widok, na który może sobie pozwolić każdy, kto odpowiednio wcześniej zacznie planować swój świąteczny budżet.

Zrób listę

Organizację Świąt warto rozpocząć nawet kilka miesięcy wcześniej. Zacznij od przygotowania listy rzeczy, których będziesz potrzebować – produkty spożywcze do przygotowania Wigilii, dekoracje świąteczne, prezenty.

Jeśli chodzi o produkty spożywcze, zbadaj sytuację cenową w różnych sklepach – przeglądaj gazetki promocyjne, spisuj ceny produktów w sklepach robiąc zakupy, aby tuż przed świętami wiedzieć ile mniej więcej będziesz potrzebować gotówki i gdzie zrobić najtańsze zakupy. Produkty takie jak np. mąka, suszone grzyby, mak, pszenica możesz kupić dużo wcześniej, tym samym rozkładając swoje wydatki w czasie.

Dekoracje świąteczne to element, który pomaga wprowadzić magiczną atmosferę w domu. Chcąc udekorować swoje mieszkanie weź pod uwagę ręcznie robione ozdoby. Choinkę możesz ozdobić suszonymi plasterkami pomarańczy i lukrowanymi pierniczkami. Stroik na stół wigilijny również możesz przygotować sama.

Nie ma świąt bez prezentów. Robienie podarków dla najbliższych często może nadwyrężyć nasz budżet domowy. Aby i w tej sytuacji zachować rozsądek, odpowiednio wcześnie zastanów się komu chcesz sprawić prezent, ile pieniędzy chcesz na to przeznaczyć i co chcesz za tą kwotę kupić. Podobnie jak w przypadku zakupów żywieniowych, prezenty zacznij kupować w domu. Przeglądaj katalogi, oferty i promocje w Internecie, aby dokładnie zaplanować co chcesz kupić.

Na zakupy

Wybierając się na zakupy świąteczne warto jest wyznaczyć sobie limit pieniędzy, które możesz wydać. Wcześniejsze badanie rynku i lista zakupów pomogą Ci mniej więcej oszacować wydatki. Jeśli jesteś podatny na działanie reklamy i promocji, weź pod uwagę zakupy online.

Jeżeli pomimo skrupulatnie przygotowanego planu działania, zabraknie Ci pewnej kwoty pieniędzy, warto rozważyć wzięcie szybkiej pożyczki gotówkowej od ręki. Bez zbędnych formalności pieniądze możesz pożyczyć bez wychodzenia z domu, wypełniając wniosek przez Internet. W momencie otrzymania kolejnej wypłaty będziesz mogłs spłacić swoje zobowiązanie i mieć świadomość, że z niczego nie musiałaś rezygnować, ani ograniczać się robiąc świąteczne zakupy.