zakupy-online

Jak przestać kupować impulsywnie

Trzecia w tym miesiącu para butów, choć pozostałe dwie nie dotknęły twoich stóp ani razu (pomijając przymiarkę w sklepie), kolejna torebka (tym razem w odcieniu arbuzowym, bo malinowa i rubinowa już ci się znudziła), piąty tusz do rzęs lądujący w twojej kosmetyczce (ten na pewno sprawi, że twoje rzęsy sięgną gwiazd)… Tak, masz skłonności do zakupów impulsywnych. Sprawdź, jak sobie z tym poradzić.

CZYTAJ WIĘCEJ „Jak przestać kupować impulsywnie”

cook

Dlaczego warto gotować w wolnowarze

Masz wrażenie, że za dużo czasu zajmuje ci przygotowanie obiadu? Stanie przy garnkach i mieszanie… to takie uciążliwe. Można inaczej ugotować obiad, smaczniej, zdrowiej i bez tracenia czasu na mieszanie i pilnowanie, by nic się nie przypaliło. Zastanawiasz się, jak to zrobić? Zobacz, dlaczego warto gotować w wolnowarze.
CZYTAJ WIĘCEJ „Dlaczego warto gotować w wolnowarze”

Ile kosztuje życie studenta? Tajniki studenckiego budżetu i oszczędzania

Studia to czas pomiędzy szkołą a dorosłością, który łączy oba etapy życia Często jest to okres imprez i względnej beztroski, przeplatany nauką i koniecznością podejmowania ważnych decyzji. Jako że światem rządzi pieniądz, to i w tej mieszance istotnym czynnikiem są finanse.

CZYTAJ WIĘCEJ „Ile kosztuje życie studenta? Tajniki studenckiego budżetu i oszczędzania”

Nie przegap okazji – kiedy pożyczka pomaga oszczędzać?

Najlepszym sposobem na oszczędzanie pieniędzy jest ograniczenie niepotrzebnych wydatków. Co jednak, jeśli mamy w budżecie pozycje, których nie sposób skreślić, a w portfelu brakuje pieniędzy? Nie pozostaje nic innego, jak wydawać z głową i oszczędzać wtedy, kiedy ma to największy sens.  CZYTAJ WIĘCEJ „Nie przegap okazji – kiedy pożyczka pomaga oszczędzać?”