walizka

Jak wybrać walizkę podróżną – na co zwrócić uwagę?

Za niedługo zaczynają się wakacje, a wraz z nimi wyjazdy na wczasy i wycieczki. Jeśli nie masz walizki, która pomieści wszystkie niezbędne rzeczy, powinieneś jak najszybciej wybrać się na zakupy.  Zobacz na co zwrócić uwagę kupując walizkę, by wybrać tą odpowiednią.

Zadbaj o swój kręgosłup i zainwestuj w kółeczka

Nasze bagaże z reguły są niemałe i również ważą nie mało, co często mocno odczuwają nasze kręgosłupy. Aby je odciążyć i zwolnić od dźwigania często kilkudziesięciokilogramowych bagaży zainwestuj w torby i walizki wyposażone w kółeczka. Ważne również, by posiadały solidnie wykonaną, wysuwaną rączkę, która bardzo ułatwi ci przemieszczanie się razem z twoim bagażem.

Teraz zarówno lotniska, jak i stacje PKP zbudowane są w taki sposób, by umożliwić pasażerom przemieszczanie się z walizkami na kółkach. Nie trzeba więc wcale dźwigać ciężarów naszych bagaży, lepiej zdecydować się na wygodę i komfort podróżowania.

Dopasuj rozmiar walizki do swoich potrzeb

Nie zawsze duża walizka sprawdzi się najlepiej i nie zawsze mała, tak zwana pokładowa będzie najlepszym rozwiązaniem. Wszystko zależy od ilości bagaży, które musisz do niej spakować.

Bardzo ważne, by dopasować rozmiar walizki w taki sposób, by wszystkie rzeczy do spakowania się w niej zmieściły oraz by nie zostało zbyt dużo wolnego miejsca, bo wówczas twoje idealnie wyprasowane ubrania i precyzyjnie poukładane kosmetyki zaczną energicznie się przemieszczać tworząc spory bałagan.

Dlatego właśnie kupując walizkę warto wybrać nie jeden, a przynajmniej dwa rozmiary walizki, by dopasować jej wielkość do każdej podróży i ilości zabieranego ze sobą bagażu. Wyjeżdżając na dwutygodniowe wczasy zabierzesz dużą pojemną walizkę, natomiast na weekendowy wypad wystarczy ci mały podręczny bagaż. Podobnie lecąc samolotem, tutaj przyda się zarówno mała walizka pokładowa, do której zmieścisz wszystkie niezbędne w podróży rzeczy, jak i większa do spakowania pozostałego bagażu. Warto mieć wybór i kupić walizki różnych rozmiarów, zwłaszcza, że kupując taki zestaw ceny są znacznie atrakcyjniejsze.

Jakość ma znaczenie

Wybierając walizkę powinieneś zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale także na jakość wykonania. Materiały z których wykonany jest bagaż powinny być wysokiej klasy, ponieważ tylko wtedy posłużą nam podczas wielu wycieczek i wyjazdów.

Walizki w bardzo niskich cenach wcale nie są dobrym rozwiązaniem, ponieważ kiepskiej jakości materiały nie będą wytrzymałe i szybko się zepsują. Wówczas trzeba będzie ponownie ponosić koszty zakupu kolejnej walizki
i tracić czas na chodzenie po sklepach. Lepiej zainwestować raz w porządny produkt i cieszyć się z jego użytkowania wiele lat.

Wybieraj wśród liderów

Jeśli chodzi o wybór walizki warto skorzystać z oferty liderów, czyli firm które słyną z wysokich standardów i wysokiej jakości wykonania. Produkty takich firm jak Samsonity, Wittchen, Roncato, Puccini, Sumatra, Travelite cieszą się uznaniem na całym świecie. Wybierając konkretną markę wybierasz również standard, jaki dany producent nią reprezentuje.

Warto zainwestować w produkty wysokiej klasy, zwłaszcza wybierając walizkę, która ma nam posłużyć przez wiele lat. Nie jest to przecież produkt, który wymienimy co rok, dlatego warto wybierać wśród najlepszych, zwłaszcza, że najlepszy bardzo często nie oznacza najdroższy.

Szybka kasa

Zakup porządnej walizki wiąże się niestety z kosztami, które nie zawsze uda się wcześniej zaplanować w domowym budżecie. Wówczas przyda się szybka kasa w postaci pożyczki gotówkowej. Nie musisz tracić czasu na załatwianie zbędnych dokumentów, jak na przykład zaświadczenia o zarobkach, wyciągi z konta czy umowy z pracodawcą. Unikniesz również biegania po bankach w poszukiwaniu najlepszej oferty. Szybką kasę możesz otrzymać bez wychodzenia z domu, a formalności związane z pożyczką zostaną ograniczone do minimum. Wystarczy kilka chwil przed komputerem, by znaleźć najlepszą ofertę i złożyć wniosek online przez Internet. Równie szybko zostaniesz poinformowany o decyzji kredytowej i otrzymasz wnioskowaną sumę. To zdecydowanie najprostszy i najszybszy sposób na dodatkową gotówkę, którą możesz przeznaczyć na dowolny cel, na przykład na zakup walizki.