prezent świąteczny

Jak wybrać prezent gwiazdkowy dla dziadka?

Jak co roku o tej porze wielu z nas zaczyna poszukiwania idealnych prezentów gwiazdkowych dla swoich bliskich. O ile dla wybór dla dzieci nie jest zbyt trudny, gdyż one same często podpowiadają nam, co chciałyby dostać, o tyle prezent dla dziadka może już być nie lada wyzwaniem. Jak bowiem wybrać taki, który nie tylko sprawi mu radość?  Zobacz, czym się kierować wybierając prezent pod choinkę dla dziadka.

 

  • Zdrowie na pierwszym miejscu!

Osoby starsze zwykle bardzo cenią sobie wszelkiego rodzaju prezenty związane ze zdrowiem. Jeśli wiemy, jakie dolegliwości mogą doskwierać naszemu dziadkowi w życiu codziennym, łatwo nam będzie wybrać odpowiedni prezent. Jeśli więc mamy do czynienia z cukrzykiem, doskonałym wyborem będzie nowoczesny glukometr z zapasem pasków oraz lancet. Dobrym pomysłem będzie również zestaw produktów spożywczych przeznaczonych dla diabetyków, które z reguły są dość drogie i nie każdy dziadek może sobie pozwolić na ich zakup.

Niezawodnym prezentem może się okazać również ciśnieniomierz, który każdy senior powinien mieć zawsze pod ręką.

Osoby starsze często miewają problemy z odpornością, dlatego zestaw witamin wzmacniających układ immunologiczny przeznaczony właśnie dla seniorów również możemy umieścić na naszej liście prezentowej. To samo dotyczy osób, które borykają się z bólami stawów, osteoporozą – na rynku mamy szeroki wybór suplementów, maści oraz produktów spożywczych wspierających układ kostny osób starszych.

 

  1. Coś dla przyjemności

Kto powiedział, że dziadkowie nie lubią rozrywek poza domem? Może właśnie je uwielbiają, lecz ich miesięczny budżet nie pozwala na korzystanie z dostępnych atrakcji? Podarujmy więc pod choinkę karnet do kina lub groty solnej lub zafundujmy wycieczkę do miejscowości uzdrowiskowej z zakwaterowaniem oraz pełnym wyżywieniem. Miło spędzony czas w otoczeniu przyrody z pewnością dobrze wpłynie na samopoczucie dziadka i być może będzie początkiem nowych znajomości?

 

  1. Domowe akcesoria

Jeśli chodzi o gadżety do domu to trafionym wyborem może okazać się podarowanie nawilżacza powietrza. Osoby starsze często odczuwają problemy skórne spowodowane suchym powietrzem w pomieszczeniach, co zdarza się zwłaszcza w sezonie grzewczym. Nowoczesny nawilżacz powietrza nie tylko korzystnie wpłynie na stan skóry dziadka, ale również będzie sprzyjał oddychaniu.

Jeśli nasz dziadek uwielbia długie spacery na świeżym powietrzu i odpuszcza sobie ich nawet mroźną zimą, na pewno dużą radość sprawi mu prezent w postaci koca elektrycznego, który świetnie rozgrzeje po takiej przechadzce na zimnie, ale również poprawi krążenie, co korzystnie wpłynie na samopoczucie.

 

  1. Zawsze bezpiecznie

W trosce o bezpieczeństwo naszego dziadka możemy podarować mu specjalny telefon dla seniora. Tego rodzaju modele są zaprojektowane z myślą o potrzebach osób starszych, a więc mają duże, wygodne w obsłudze, intuicyjne przyciski, możliwość regulowania głośności telefonu to wysokich dźwięków, a także duży i czytelny wyświetlacz. Warto od razu zaprogramować telefon tak, aby za pomocą jednego przycisku dziadek mógł się z nami połączyć, gdy będzie w potrzebie.

Wybierając odpowiedni prezent dla dziadka miejmy na uwadze przede wszystkim jego potrzeby, nie tylko te podstawowe. Wówczas będziemy mieć pewność, że przygotowany przez nas prezent pod choinkę sprawi mu niezwykłą radość.