kosiarka

Wybieramy kosiarkę elektryczną do trawników

Wiosna niesie ze sobą piękną słoneczną pogodę i wyższe temperatury, dzięki którym chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu i rozpoczynamy pierwsze prace w ogrodzie. To czas, gdy przyroda budzi się do życia i zaczyna rozkwitać. Nie tylko drzewa i kwiaty zaczynają kwitnąć, również nasze trawniki odzyskują swój piękny kolor i gęstość. To najlepszy moment, by rozejrzeć się za dobrą kosiarką elektryczną, która pomoże zadbać o piękny trawnik. Zobacz, na co zwrócić uwagę, wybierając kosiarkę elektryczną do trawników.

Dlaczego kosiarka elektryczna

Kosiarki elektryczne w bardzo prosty i szybki sposób pomagają nam zadbać o nasze trawniki. Jej obsługa nie jest skomplikowana, a samo koszenie jest dużo przyjemniejsze niż przy użyciu kosiarek ręcznych.

Warto zdecydować się na kosiarkę elektryczną również z innych względów. Są bardziej ekologiczne niż na przykład kosiarki spalinowe, znacznie ciszej pracują i nie wymagają dużych kosztów ich eksploatacji.

Ceny kosiarek elektrycznych uwarunkowane są wieloma kwestiami, jak moc, posiadanie akumulatora, czy dodatkowe funkcje, jednak są one przystępne, dlatego też tak wiele osób decyduje się właśnie na ten rodzaj kosiarek.

Moc silnika i szerokość koszenia

Wybór kosiarek elektrycznych jest bardzo duży, jednak nie każdą będzie nam się ta samo dobrze użytkować. Przed zakupem należy bowiem zwrócić uwagę na kilka kwestii, jak parametry techniczne, czyli moc silnika oraz szerokość koszenia. Tutaj powinna zachodzić pewna zależność:

  • kosiarki o szerokości koszenia 33 cm powinny posiadać silnik o mocy minimalnej 1000 W
  • kosiarki o szerokości koszenia 39 cm powinny posiadać silnik o mocy minimalnej 1300 – 1500 W
  • kosiarki o szerokości koszenia 40-43 cm powinny posiadać silnik o mocy minimalnej 1600 W
  • kosiarki o szerokości koszenia 46 cm powinny posiadać silnik o mocy minimalnej 1800 W.

Zachowanie takich proporcji umożliwi efektywniejszą pracę i znacznie większą wydajność kosiarki. Nie warto wybierać modeli, których zakres koszenia jest szeroki, ale nie idzie to w parze z mocą silnika, bo takie kosiarki nie spełnią naszych oczekiwań, a efekty koszenia nie będą zadowalające.

Wybierając kosiarkę elektryczną należy dopasować ją również do wielkości koszonego terenu. Do ogrodu o powierzchni około 400 m2 warto wybrać kosiarkę o szerokości koszenia 43-46 cm, za to przy mniejszych powierzchniach, które nie przekraczają 200 m2, wystarczą już urządzenia o szerokości koszenia 33-40 cm.

Wysokość koszenia

Istotną kwestią jest również regulacja wysokości koszenia. W kosiarkach elektrycznych mamy do wyboru dwie opcje:

  • regulacja śrubowa – mniej wygodna w użytkowaniu, ponieważ przy zmianie wysokości koszenia należy z każdego koła wykręcić śrubę i zamocować ją na żądanej wysokości
  • regulacja centralna – znacznie wygodniejsza opcja, dzięki której za pomocą jednej dźwigni zmieniamy wysokość koszenia urządzenia.

Wygoda użytkowania

Koszenie dla wielu jest uciążliwym obowiązkiem, jednak można sobie tą pracę ułatwić i sprawić, by pielęgnacja trawnika zamieniła się w przyjemność. Żeby tak się stało przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

  • kosiarka powinna być zwrotna i łatwo się prowadzić
  • powinna posiadać regulowaną wysokość kierownicy, co pozwoli dopasować wysokość rączki do wzrostu użytkownika
  • możliwość składania kierownicy, ułatwia przechowywanie kosiarki
  • koła kosiarki są istotnym czynnikiem wpływającym na komfort użytkowania urządzenia, największą wygodę zapewnią łożyska kulkowe i miękki bieżnik.

Bezpieczna pożyczka

Oczywiście zakup kosiarki elektrycznej jest dużym wydatkiem, dlatego wiele osób decyduje się na wsparcie finansowe w postaci pożyczki. Firmy pożyczkowe zachęcają promocyjnymi ofertami i bardzo szybką weryfikacją wniosków o pożyczkę, jednak nie należy skupiać się jedynie na obietnicach przyznania pożyczki.

Decydując się na zaciągnięcie pożyczki, należy przede wszystkim sprawdzić wiarygodność firmy, która chce nam jej udzielić. O pożyczkę należy bowiem wnioskować jedynie w firmach, które cieszą się dobrą opinią oraz uczciwymi warunkami pożyczania.

Bezpieczna pożyczka, udzielona przez podmioty godne zaufania pomoże w niejednej trudnej sytuacji, jak na przykład zakup kosiarki. Pamiętaj jednak, by zawsze dokładnie sprawdzić wszystkie warunki i przeczytać umowę pożyczki, zanim zdecydujesz się ją podpisać.