wielkanoc

Wielkanoc 2018 – najnowsze trendy dekoracji wnętrz

Mogłoby się wydawać, że dekoracje i ozdoby wielkanocne co roku są takie same. Zawsze mamy przecież zające, pisanki, kurczaczki, bazie i forsycje… Wystarczy jednak lepiej się przyjrzeć, by dostrzec, że w te tradycyjne wielkanocne elementy dekoracji, dekoratorzy wnętrz wplatają również najnowsze trendy i nowości z dziedziny dekoracji wnętrz.

W zgodzie z naturą

W tym roku bardzo modne są dodatki i dekoracje, które zbliżają nas do natury i ekologii. Jeśli chcesz, by twoje wielkanocne dekoracje były wzorowane najnowszymi trendami, sięgnij po stonowane kolory i naturalne materiały. Inspiracja pięknem przyrody, utrzymana w rustykalnej stylistyce będzie królowała w tym sezonie.

Kolorem dominującym będzie beż i wszystkie jego odcienie, połączone z bielą i delikatną zielenią. Barwy ziemi, naturalne odcienie są w tym sezonie niezwykle modne, dlatego warto sięgać po naczynia, patery, obrusy, serwety czy poduszki, właśnie w tych kolorach.

Jeśli chodzi o materiały, to najmodniejsze będą ozdoby wykonane z bawełny, wełny, lnu czy włókna konopi. Naturalny wygląd zapewnią także dodatki wykonane z wikliny, rafii, parcianego sznurka czy filcu. Można bez większego wysiłku wykonać je samodzielnie i stworzyć piękną i naturalną stylizację, a przy tym również bardzo modną.

Kolorowo wręcz bajkowo

Kolejnym hitem będą w tym sezonie dodatki w odważnych kolorach fioletów i seledynów. Bardzo modne będą figlarne figurki zajączków czy kurczaczków utrzymane w tej kolorystyce. Do tego wystarczy dobrać w podobnym odcieniu serwetki lub obrus i ułożyć w wazonie żywe kwiaty, na przykład tulipany w odcieniach fioletu bądź seledynu.

Dużą rolę w tym sezonie przywiązujemy do detali, które dopełniają całą stylizację. Można więc właśnie poprzez dobór serwetek, stroika czy świec w kolorze fioletu całkowicie odmienić dom na święta. Taka wielkanocna stylizacja w ciemniejszych i jaśniejszych odcieniach fioletu bądź seledynu również będzie nawiązywała do natury, jednak w bardziej kolorowy i oryginalny sposób.

Żywe kwiaty – zawsze i wszędzie

Jeden element dekoracji wnętrz wpisuje się w każdą stylizacje i zawsze jest bardzo spójny z najnowszymi trendami. Mowa tu oczywiście o żywych kwiatach. Doskonale sprawdzają się kwiaty cięte, ułożone w wazonie oraz niewielkie rośliny cebulkowe, jak hiacynty, małe żonkile lub różnego rodzaju zielone trawy i zioła. Można je posadzić w niewielkich szklanych osłonkach lub szerokich szklankach. Uzyskamy dzięki temu bardzo świeżą i elegancką dekorację, która idealnie wkomponuje się w każdą stylizację i ozdobi wielkanocny stół.

Jeśli chodzi o kwiaty cięte to najpopularniejsze w tym sezonie są oczywiście tulipany. To bardzo wdzięczne kwiaty, które długo będą cieszyły oko i nie potrzebują wcale wiele zabiegów pielęgnacyjnych, czysta woda w zupełności wystarczy. Świąteczną dekorację pięknie dopełnią również gałązki bazi i forsycji. Święta Wielkanocne są bardzo radosnym i pełnym nadziei czasem, który powinien nieść ze sobą równie pozytywną atmosferę. Warto więc stworzyć  w tym okresie prawdziwie wiosenną, przepełniona naturalnymi detalami stylizację, która wprowadzi do mieszkania dodatkową porcję pozytywnej energii i uśmiechu.