pożyczki przez urządzenia mobilne

Szybka pożyczka przez smartfon – rozwój branży e-commerce

Biorąc pożyczki, coraz chętniej korzystamy z tabletów i smartfonów – eksperci podają, że w ciągu kilku ostatnich miesięcy prawie 30 proc. pożyczek online zostało zaciągniętych w ten sposób. Popularność urządzeń mobilnych, skłoniła firmy oferujące pożyczki online do rozwinięcia swojej działalności w stronę rynku e-commerce. Czy wkrótce dorówna on popularnością swojemu elektronicznemu odpowiednikowi?

M-commerce – przyszłość obszaru usług

Choć pożyczki online, zaciągane przez komputer, nadal cieszą się największą popularnością, coraz częściej pożyczkobiorcy sięgają po smartfony. Dzięki temu mają dostęp do usług bez względu na to gdzie się znajdują, i która jest godzina. Dane umieszczone na pozyczkaportal.pl ujawniają, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy aż 24 proc. pożyczek zaciągniętych zostało z użyciem smartfonów, a 4 proc. tabletów. Popularność urządzeń mobilnych nieustannie rośnie, dlatego aktywność firm pożyczkowych w obszarze m-commerce z pewnością spotka się z pozytywną reakcją klientów. Obecnie smartfony są wyposażone w tak wiele funkcji, że ich wykorzystanie znajduje zastosowanie na wielu polach – pożyczki w naturalnych sposób dołączyły do grona usług, które można w ten sposób dostarczać.

FinTech, czyli finanse i technologie

Rozwój branży FinTech, łączącej finanse i technologie, wiąże się z coraz bardziej postępującą digitalizacją społeczeństwa. Dzięki m-commerce klienci firm pożyczkowych będą mieli szybki dostęp do pieniędzy, który będzie równie bezpieczny co zawieranie pożyczek online. Jak zapewnia Jarosław Ryba, Prezes Związku Firm Pożyczkowych – Trend przenoszenia decyzji finansowych do kanału mobile, jest kolejnym wyznacznikiem dzielącym FinTech od klasycznych firm pożyczkowych. Zwraca też uwagę, że klientom technologicznych startupów zależy na szybkości, dostępności i wygodzie zawierania pożyczek.

Urządzenia mobilne są wykorzystywane nie tylko w podróży, ale także w domu i w pracy. Eksperci szacują, że do przyszłego roku co trzeci człowiek na świecie będzie już miał smartfona. W Polsce jest on już bardzo popularny – ma go co ponad połowa Polaków.