skutki wprowadzenia e-paragonów

Skutki wprowadzenia e-paragonów – co sądzą pożyczkodawcy?

Już w przyszłym roku w Polsce mają pojawić się e-paragony. Jakie będą skutki wprowadzenia e-paragonów dla naszej gospodarki? Jak odnoszą się do tego pomysłu pożyczkodawcy?

W Polsce coraz więcej mówi się o pomyśle na wymianę tradycyjnych paragonów na elektroniczne. Koncepcja ta jest bardzo innowacyjna. Dodatkowo zakłada się, że zostanie wprowadzona w skali, w której jeszcze nigdy nie był zrealizowana w żadnym kraju. Jest to ogromna szansa dla Polski, aby zaistnieć na międzynarodowej arenie krajów najlepiej funkcjonujących pod względem technologii finansowych w państwie.

Od pomysłu do realizacji

Aby pomysł mógł zostać wprowadzony w życie, niezbędne jest odpowiednie wyedukowanie społeczeństwa w zakresie działania i obsługi systemów internetowych, co może być trudne w przypadku starszych pokoleń. W początkowej fazie zmianami mają być objęte firmy oraz instytucje, a dopiero później mniejsze podmioty oraz pojedynczy konsumenci. Wg ekspertów, zmiany te mają być udogodnieniem dla przedsiębiorców i banków, ale również sprzedawców oraz kupujących. Istotą pomysłu jest integracja kasy fiskalnej oraz terminala płatniczego.

Nowoczesne rozwiązania: czy to potrzebne?

O tym, że unowocześnienie systemu płatności jest co najmniej pożądane, a nawet konieczne, świadczą statystyki mówiące o rosnącym zainteresowaniu Polaków zarządzaniem pieniędzy przez Internet. Idzie to w parze z potrzebą efektywniejszej kontroli wydatków z domowych budżetów. Zainteresowanie takie widać chociażby po wartości pożyczek, które zaciągnięto online oraz po statystkach odwiedzin na stronach oferujących porównywanie cen tych samych i podobnych produktów.

Skutki wprowadzenia e-paragonów

Na pewno wprowadzenie tak nowoczesnych rozwiązań pozwoli Polsce wejść na ścieżkę pełnej cyfryzacji, na którą oczekuje zapewne wielu młodych ludzi. Pokazuje także, że Polska jest gotowa na zmiany i chce plasować się wysoko wśród krajów zainteresowanych branżą fintech. Na pewno będzie to też wybór korzystny z punktu widzenia pożyczkodawców online, którym ułatwi pracę i umożliwi wprowadzenie niedostępnych w tej chwili rozwiązań. Nic więc dziwnego, że eksperci potwierdzają, że zdecydowanie jest się z czego cieszyć.