ocean

Rodzinne wczasy – jak zorganizować wakacje w kilkanaście osób

Wakacje już się rozpoczęły, a ty wciąż nie zaplanowałeś wakacji dla twojej rodziny. Jak mówi powiedzenie „im nas więcej tym weselej”, dlatego zaproponuj wspólne wakacje całej rodzinie i razem spędźcie ten letni czas. Zobacz, jak zorganizować rodzinne wakacje w kilkanaście osób?

Rodzinna burza mózgów

Na początek potrzebny jest dobry pomysł co do kierunku wyjazdu. Tutaj przyda ci się pomoc całej rodziny, ponieważ jeśli każdy ma być zadowolony, to powinien przedstawić swój pomysł i współdecydować o wyborze miejsca i wakacyjnych atrakcjach. Taka rodzinna burza mózgów i sporo dobrych pomysłów mogą stworzyć niesamowitą trasę wycieczki, podczas której każdy znajdzie coś dla siebie i będzie zadowolony z wypoczynku.

Gdzie pojechać, czyli idealne miejsca na rodzinne wczasy

Przy większej liczbie osób idealnie sprawdzą się Mazury i nasze polskie morze. Możesz również zaproponować trasę objazdową, na przykład wzdłuż wybrzeża, gdzie każdy będzie mógł zaplanować swoją część wycieczki i zaproponować własne atrakcje.

Chcąc wyjechać za granicę również znajdziesz odpowiednie miejsca, gdzie wszyscy będziecie się dobrze bawić. Piękne rejony w Chorwacji
i we Włoszech czy na przykład uzdrowiskowe baseny na Węgrzech będą na pewno dobrym pomysłem.

Dużym plusem spędzania wakacji w kilkanaście osób jest możliwość podzielenia się obowiązkami i planowaniem kolejnych etapów podróży.

Zakwaterowanie

Znalezienie noclegów dla kilkunastu osób, wcale nie musi być trudne. Oczywiście nie każdy hotel w sezonie wakacyjnym dysponuje tak dużą liczbą wolnych pokoi, ale możesz skorzystać z innych, ciekawszych i tańszych możliwości zakwaterowania.

Jednym z nim jest wynajęcie wakacyjnego domku. Zarówno nad morzem, na mazurach czy też w górach bez problemu znajdziesz ogłoszenia o domkach do wynajęcia. Jest to na pewno tańszy sposób zakwaterowania niż pokoje hotelowe, a do tego możecie więcej czasu spędzić razem. Oczywiście decydując się na domek, należy zwrócić uwagę, by był on odpowiednio duży i posiadał wystarczająca ilość łazienek, żeby każdy uczestnik wycieczki czuł się komfortowo i miał swój własny kącik do odpoczynku.

Kolejnym sposobem na rodzinny nocleg w kilkanaście osób jest pole namiotowe. Kilka namiotów, sporo wolnego miejsca i niezapomniane wspólne biwakowanie. To idealne miejsce na rodzinne ognisko i opowiadanie zabawnych historii do samego rana. Śpiewanie piosenek, pieczenie kiełbasek i pianek, a do tego miła rodzinna atmosfera są gwarancją niezapomnianych wakacji.

Dzielenie się kosztami

Wakacje rodzinne w kilkanaście osób wcale nie muszą być dużym wydatkiem, jeśli tylko wcześniej wszystko dobrze zaplanujecie. Dzielenie się kosztami dojazdu, zakwaterowania czy posiłków bardzo zmniejszy koszty wyjazdu. Również zwiedzanie wcale nie musi być drogie, ponieważ przy większej liczbie osób możecie korzystać z biletów rodzinnych lub grupowych, które są znacznie tańsze niż normalne bilety.

Wynajęcie wspólnego domku to również mniejszy koszt niż szukanie pokoi hotelowych i samodzielne pokrycie kosztów noclegów. Podobnie jest z wydatkami związanymi z dojazdem. Możecie wynająć większego busa, który pomieści wszystkich i dowiezie na miejsce. Dzielenie się kosztami paliwa oraz wynajmu samochodu, na pewno będzie tańsze i z pewnością weselsze niż dojazd na własną rękę.

Wystarczy trochę organizacji i kilka wspólnych, dobrych pomysłów, by zaplanować wyjątkowe i niezapomniane wakacje dla całej rodziny.