ksiazki

Książki na zimowe wieczory – kilka propozycji

Nie ma nic przyjemniejszego niż kubek gorącej herbaty, ciepły koc i ciekawa książka, zwłaszcza gdy na dworze mróz i śnieg. Romantyczne historie, zabawne opowiadania lub trzymające w napięciu powieści… Zobacz, po jakie książki warto sięgnąć w długie zimowe wieczory.

Labirynt duchów – Zafon Carlos Ruiz

To może być kolejny besceller tego autora, który ma już  na swoim koncie wiele wielkich hitów, jak na przykład „Cień wiatru”, który znalazł uznanie pośród milionów czytelników na całym świecie.

Tym razem Zafon Carlos Ruiz przenosi nas do Barcelony do lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia, gdzie panowały wówczas ciężkie czasy reżimu generała Franco. Książka opowiada o losach pięknej agentki Alicji Gris, która otrzymuje zlecenie wyjaśnienia bardzo tajemniczego zniknięcia. Oczywiście sprawa jest ściśle tajna i bardzo zawiła. Autor cały czas trzyma czytelnika w napięciu i po mistrzowsku rozsupłuje wszystkie splątane wątki wielopiętrowej intrygi.

Jest to bez wątpienia idealna książka na zimowe wieczory, zwłaszcza dla osób, które lubią dreszczyk emocji połączony z tajemniczością i intrygą.

Ania. Biografia Anna Przybylskiej – Kubicki Grzegorz, Drzewicki Maciej

To biografia osoby, którą wszyscy doskonale znamy, kochamy i zawsze będziemy pamiętać, chociaż nie ma jej już wśród nas. Autorzy przedstawili aktorkę w bardzo naturalny sposób, oczami jej bliskich.

Zdaniem Katarzyny Bujakiewicz: „To książka o Ani takiej, jaką była w kontaktach z rodziną i przyjaciółmi. Bez koloryzowania, niepotrzebnego zadęcia, książka prawdziwa jak Ona sama. Zero udawania. Prawda o niej przefiltrowana przez wrażliwość jej bliskich. Książka opowiada historię jej życia, mówi o ważnych dla niej wartościach, niezwykłej sile i umiejętności bycia sobą.”

Cezary Pazura po przeczytaniu tej książki powiedział: „Książka o Ani Przybylskiej jest gorąca. Jak całe Jej życie, które nie cierpiało nudy i szarości. Jeżeli ludzkie losy zasługują na epilog, to ta książka nim jest. Dla mnie to po prostu kolejne spotkanie z ulubioną kumpelą z branży i radosnym człowiekiem. A myślałem, że to już niemożliwe… Gorąco polecam.”

Początek – Dan Brown

Dan Brown jest amerykańskim autorem powieści sensacyjnych znanych na całym świecie. Tym razem jego bohater Robert Langdon, profesor Uniwersytetu Harvarda i specjalista od symboli, przenosi nas do malowniczej Hiszpanii. Tam przemierza ulice Madrytu, Barcelony, Sewilli i Bilbao w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ludzkość pytania: Skąd pochodzimy? Dokąd zmierzamy? Podczas swoich przemyśleń dochodzi do wniosku, że bez względu na to kim jesteś i w co wierzysz, nie masz wpływu na to, co się wydarzy…

Autor w bardzo ciekawy sposób odpowiada na wiele pytań dotyczących ludzkiej egzystencji, a wciągająca fabuła i zaskakujące losy bohaterów nie pozwalają oderwać się od tej lektury. Jeśli lubisz zagadki, sekrety i intrygi, to powinieneś sięgnąć właśnie po tą pozycję.

Kolekcja nietypowych zdarzeń – Tom Hanks

Któż z nas nie zna tego wybitnego aktora, który skradł nasze serca jako Forrest Gump czy Sam z filmu „Bezsenność w Seattle”. Teraz mamy okazję poznać go z zupełnie innej strony –  jako pisarza. Ten literacki debiut jest zbiorem eleganckich, poruszających, zabawnych, niekiedy figlarnych, czasami melancholijnych i zawsze zaskakujących opowiadań. Tom Hanks opowiada o życiu, przyjaźni i rodzinie w bardzo inteligentny i porywający sposób, a stworzeni przez niego bohaterowie są tak samo różnorodni i zaskakujący jak jego aktorskie kreacje.

Czytając dobrą książkę możemy przenieść się w zupełnie inne miejsca, czasem fantastyczne, czasem bardzo realne i poznać historię i losy wyjątkowych i bardzo ciekawych bohaterów…. Cóż ciekawszego można robić w długie, zimowe wieczory.