ksiazka

Książki o rozwoju osobistym, które warto przeczytać

Szukasz ciekawej książki o niebanalnej treści, która wniesie do twojego życia nowe wartości, pokaże ci, jak zmienić swoje życie na lepsze i wpłynie na twój rozwój osobisty? Z książek możemy się naprawdę wiele nauczyć, należy tylko sięgnąć po właściwą lekturę. Zobacz, które książki o rozwoju osobistym warto przeczytać.

7 nawyków skutecznego działania – Stephen R. Covey

Ta książka to jeden z większych bestsellerów, która sprzedała się w wielomilionowym nakładzie. Autor przedstawia w niej 7 nawyków, które warto wcielić w życie, by stało się ono bardziej efektywne, pełne zaangażowania i motywacji.

Covey pokazuje również, co należy zrobić, by zbudować lepsze relacje z drugim człowiekiem i korzystniej spojrzeć na samego siebie, wyrabiając w sobie jednocześnie wewnętrzną uczciwość. To lektura nie tylko dla managerów, ale również dla osób które interesuje rozwój osobisty i chcą pracować nad sobą, by stać się  lepszym człowiekiem, zwłaszcza w relacjach
w innymi ludźmi.

Książka, mimo, że jej pierwsze egzemplarze pojawiły się w sprzedaży już 25 lat temu, to jednak posiada ponadczasowe przesłania, zasady, które w dzisiejszych czasach również są bardzo aktualne i warto się nimi kierować.

Sprawdź: 7 nawyków skutecznego działania

Fastlane milionera – MJ De Marco

To nie tylko książka o tym, jak stać się bogatym, ale prawdziwa analiza wszystkich czynników, które mają wpływ na sukces osobisty i finansowy. Autor bardzo krytykuje popularne sposoby zdobywania bogactwa. Pokazuje, że sukces opiera się na słuchaniu i skupianiu się na potrzebach innych, bo nie ważne jest to czego ty chcesz, tylko to czego chcą inni.

Fastlane milionera to bardzo dobra lektura, która może wielu przedsiębiorców zainspirować do działania. Znajdziesz tam wiele ciekawych porad na temat finansów, zarabiania pieniędzy i przedsiębiorczości, a wszystko przedstawione jest w typowym amerykańskim stylu. Liczy się tu i teraz, a nie za pięćdziesiąt lat, dlatego zdaniem autora, należy jak najszybciej, poprzez trud, ciężką pracę i poświęcenie zdobyć jak najwięcej, by potem móc czerpać z tego pełnymi garściami.

Sprawdź: Fastlane Milionera

Uchwycić żywioł – Ken Robinson

To lektura dla wszystkich, którzy jeszcze nie znaleźli swojej pasji oraz tego co ich interesuje i wciąż próbują odnaleźć to, w czym będą naprawdę dobrzy.

Tytułowy „Żywioł” to miejsce, w którym naturalny talent spotyka się z osobistą pasją. To właśnie odnalezienie żywiołu, może pozwolić na osiągnięcie najwyższego stopnia zadowolenia z własnego życia.

Autor pokazuje, że nie warto myśleć szablonami i skupiać się jedynie na wiedzy zdobytej w szkole czy na studiach. Gwarancją sukcesu jest bycie kreatywnym i wykorzystywanie swoich umiejętności do zdobycia sukcesu. Zdaniem autora, jeśli uda ci się odnaleźć swoją pasję, zmieni się całe twoje życie… na lepsze.

Należy sięgać po takie pouczające lektury, zadbać o swój rozwój osobisty i starać się zmienić swoje życie na lepsze.  Warto nauczyć się lepszego nastawienia do samego siebie i innych ludzi, bo wtedy będzie nam się żyło lepiej. To w jaki sposób postrzegamy rzeczywistość, zależy w dużym stopniu od tego, czy jesteśmy zadowolonymi z życia ludźmi. I nie chodzi wcale o to, by założyć „różowe okulary”, ale zmienić to, co blokuje nas w osiągnięciu prawdziwego szczęścia.

Sprawdź: Uchwycić Żywioł