ksiażka

Książki na jesień – kilka pozycji wartych przeczytania

Gdy na dworze deszczowa, wietrzna pogoda i niskie temperatury, nie masz ochoty na wychodzenie z domu. W takie dni najlepiej zaszyć się pod ciepłym kocem, z kubkiem gorącej herbaty lub czekolady i oczywiście z dobrą książką. W tym roku na rynku pojawiło się sporo dobrych książek, które interesują fabułą, losami bohaterów i mogą nas też nauczyć wiele dobrego. Po jaką książkę warto sięgnąć jesienią?

Na poprawę ponurego nastroju

Jesienna pogoda nie zawsze nastraja nas pozytywnie, czasem nawet przygnębia i psuje nam humor. Lekarstwem na jesienną chandrę może być dobra książka. Taka z zabawną fabułą i szczęśliwym zakończeniem, taka którą przeczytasz jednym tchem, a uśmiech nie zniknie z twojej twarzy aż do ostatniej strony. Ciekawe propozycje książek, które na pewno cię rozweselą to:

„Awaria małżeńska” – Małgorzata Witkiewicz, Natasza Socha

Życie jest nieprzewidywalne i pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji. Dwie nieznające się kobiety, które do tej pory zajmowały się domem, dziećmi i jak większość kobiet mnóstwem innych obowiązków, stały się ofiarami tego samego wypadku i trafiły na oddział chirurgii urazowej.

Książka skupia jednak uwagę nie na ich losach, jednak na sytuacji w której znaleźli się ich mężowie. muszą oni znienacka zaopiekować się dziećmi i ogarnąć całe domowe pielesze. Warto dodać, że w ich mniemaniu jest to zadanie wręcz niewykonalne.

Książka jest bardzo zabawna i pełna humoru. Spora ilość śmiesznych dialogów pomiędzy ojcami i ich dziećmi, a także żonami, wywołuje mnóstwo niekontrolowanych wybuchów śmiechu, nad którymi trudno zapanować. Warto sięgnąć po nią zwłaszcza gdy chcemy się pośmiać i przegonić jesienną chandrę.

„Dziennik Bridget Jones. Dziecko.” – Helen Fielding

Któż z nas nie zna losów słynnej singielki Bridget Jones. Dotychczasowe perypetie bohaterki fascynowały i bawiły miliony czytelników, a książki bardzo szybko zostały okrzyknięte fenomenem. Teraz Helen Fielding przedstawia nam swoją bohaterkę w zupełnie nowej odsłonie. Seria nieoczekiwanych, lecz typowych dla bohaterki zdarzeń doprowadza Bridget do upragnionej ciąży. Oczywiście i tym razem nie wszystko ułoży się zgodnie z planem i Bridget będzie przeżywała wiele radości, smutków, wygłupów i amorów. Dodatkowo bohaterkę przez cały czas męczy jedno, bardzo zasadnicze pytanie: kto jest ojcem jej dziecka?

Coś naprawdę ciekawego

Jesienią chętnie sięgamy również po ciekawe opowiadania, z nutka tajemniczości i intrygi. Lubimy przecież gdy napięcie i niepewność zakończenia towarzyszą nam do ostatniej strony. Warto więc sięgnąć po niezwykle ciekawe hity literackie tego roku:

„Sto milionów dolarów” – Lee Child

Jack Reacher to jedna z najpopularniejszych serii sensacyjnych na świecie.  Lee Child stworzył postać, której nie sposób nie polubić. Mamy do czynienia z człowiekiem pełnym humoru i przenikliwości, ale także z głębokim poczuciem sprawiedliwości, który w razie potrzeby potrafi każdemu dać w twarz. 

Również w tej części Lee Child zapewni nam niesamowite wrażenia i niezwykłą historię szpiegowską. Tym razem jednak będzie ona miała miejsce w 1996 roku, kiedy kariera jego bohatera dopiero się rozpoczyna. Książka została bardzo szybko okrzyknięta bestsellerem i jedną z najciekawszych części opowiadań o Jacku Reacherze.

„Historia naturalna smoków” – Marie Brennan

Jeśli lubisz fantasy, to na pewno spodoba ci się ta porywająca powieść, w której przygoda łączy się z dociekliwym duchem epoki wiktoriańskiej. Cały świat, od Scirlandii do najdalszych krańców Erigi, zna lady Izabelę Trent jako najwybitniejszą na świecie specjalistkę od smoków. Ta niezwykła kobieta wyprowadziła naukę o smokach z mglistych cieni mitów i nieporozumień w krąg światła współczesnej nauki.

To bez wątpienia warta przeczytania historia, która opowiada o wspaniałej, ale i niebezpiecznej wyprawie w góry Wystrany, gdzie miało miejsce pierwsze w historii niesamowite odkrycie, które mogło zmienić świat. Warto sięgnąć po tę pozycję, zwłaszcza w długie jesienne wieczory.