kregoslup

Jak dbać o kręgosłup każdego dnia

Długa jazda samochodem, praca za biurkiem, mało ruchu i brak zdrowej aktywności fizycznej… to niestety codzienne problemy wielu z nas, które bardzo dotkliwie odczuwa nasz kręgosłup. Co zrobić, by było mu lżej? Zobacz, jak dbać o kręgosłup każdego dnia.

Proste ćwiczenia

Ruch to zdrowie, zwłaszcza dla twojego kręgosłupa. Jeśli masz siedzący tryb pracy i wiele godzin spędzasz za biurkiem lub w samochodzie, to postaraj się, by twój czas wolny spędzać aktywnie. Basen, zajęcia na siłowni, jogging, joga a nawet spacer… pomogą twojemu kręgosłupowi pozostać w dobrej formie.

Warto również wstać 15 minut wcześniej i już od rana rozpocząć zdrowo dzień, wykonując kilka prostych ćwiczeń rozciągających i wzmacniających. Zobaczysz, że regularne ćwiczenia, nawet jeśli będą trwały kilka minut dziennie, przyniosą zauważalne efekty.

Dysk ortopedyczny

W wykonywaniu ćwiczeń na kręgosłup pomoże ci dysk ortopedyczny. To dynamiczna poduszka, która pozwala korygować wady postawy oraz wzmocnić mięśnie grzbietu. Możesz wykonywać z nią wiele prostych ćwiczeń, które przyniosą dużą ulgę dla kręgosłupa i dodatkowo go wzmocnią.

Idealnie sprawdzi się również, gdy w ciągu dnia dużo czasu spędzasz w pozycji siedzącej. Dysk ortopedyczny odciąża odcinek lędźwiowy kręgosłupa podczas siedzenia i wymusza utrzymywanie prawidłowej pozycji, stymulując mikro-ruchy krążków międzykręgowych.

Poduszka ortopedyczna

O swój kręgosłup należy dbać nie tylko w ciągu dnia, ale także w nocy, gdy śpimy. Bardzo często niewłaściwa pozycja podczas snu jest powodem wielu problemów właśnie z naszym kręgosłupem.

Poduszka ortopedyczna, dzięki swojemu unikatowemu kształcie i budowie

  • stanowi doskonałe podparcie dla głowy, karku i ramion
  • zapewnia prawidłową pozycję podczas snu
  • zapobiega napięciu mięśni, bólom karku i głowy
  • dzięki odpowiednim materiałom zapewnia efekt wentylacji
  • jest hipoalergiczna i antybakteryjna.

Krzesło ergonomiczne

Bardzo często przez naszą pracę, gdy spędzamy wiele godzin za biurkiem, nasz kręgosłup zaczyna wykrzywiać się i odczuwamy tego bolesne skutki: silny ból w odcinku szyjnym lub lędźwiowym kręgosłupa, nieprzespane noce trudności w codziennym funkcjonowaniu.

Wszystkim, którym doskwiera siedzący tryb życia przyda się z pewnością unikalne krzesło ergonomiczne. To krzesło pozwala  siedzieć w pozycji zero grawitacyjnej. Specjalnie zaprojektowane siedzisko koryguje postawę i podtrzymuje kręgosłup zachowując prawidłową krzywiznę, jednocześnie utrzymując miednicę pochyloną ku przodowi, a plecy prawidłowo wyprofilowane.

Podnóżek

By zapewnić sobie właściwą pozycję siedzącą warto zacząć korzystać również z podnóżka. Jeśli twój fotel nie posiada funkcji zapewniających wsparcie dla pleców i nóg, może to doprowadzić do słabszego krążenia, większego zmęczenia i przede wszystkim do problemów z kręgosłupem. Rozwiązaniem będzie właśnie podnóżek, który nie tylko zapewni utrzymanie właściwej postawy, ale również znacząco zwiększy komfort.

Szybki sposób na brak gotówki

Szybkie pozyczki mogą pomóc każdemu, kto potrzebuje gotówki… i to od zaraz. Jeśli więc chcesz zdobyć szybkie finansowanie, na przykład na zakup krzesła ergonomicznego, możesz skorzystać właśnie z takiego rozwiązania. Procedura wnioskowania o szybkie pożyczki została maksymalnie uproszczona, by czas oczekiwania na decyzję nie trwał dłużej niż 15 minut, a cały proces składania wniosków kredytowych był jasny i prosty. Nie potrzebujesz dokumentów potwierdzających swój dochód, zaświadczeń od pracodawcy, wyciągów z konta, ani kserokopii umów o pracę, to znacznie upraszcza proces aplikacji o taką pożyczkę.

Chociaż szybkie pożyczki otrzymasz łatwo i szybko, to jednak pamiętaj, by dobrze przemyśleć ich wysokość i dokładnie dopasować wysokość raty spłaty do miesięcznych możliwości finansowych. To bardzo ważne, by spłacić ją regularnie i wywiązać się z zaciągniętego zobowiązania, to zagwarantuje ci możliwość skorzystania z tego produktu w przyszłości.