narty

Chcesz jeździć na nartach – dowiedz się ile to kosztuje

Sezon narciarski już rozpoczęty, więc warto sprawdzić stan twojego narciarskiego stroju i sprzętu. Może najwyższy czas wymienić go na nowy, lepszy, nowocześniejszy i modniejszy? Wiąże się to, co prawda, ze sporym wydatkiem, ale zainwestowanie w porządny sprzęt na pewno przełoży się na większą radość z jazdy na nartach czy na desce. Zobacz, z jakimi kosztami wiąże się zakup nowego sprzętu i stroju narciarskiego.

Ile kosztuje sprzęt i strój dla amatora i profesjonalisty?

Nowy, podstawowy zestaw dla osoby początkującej to koszt rzędu 2200 zł. Zawiera on średniej jakości narty, których koszt to około 700 zł, buty w cenie 300 zł, kije i gogle – w sumie 150zł, kask – około 200 zł i oczywiście strój, na który musisz przeznaczyć około 850 zł.

Zakup sprzętu dla osoby zaawansowanej wiąże się ze znacznie większymi sumami. Narty mogą kosztować w granicy 1200 zł, buty około
1000 zł, natomiast na kije, gogle i kask wydasz w sumie około 600 zł. Dodatkowo strój lepszej jakości, który kosztuje około 2700 zł. Podsumowując: zestaw dla osoby, która rozpozna jakość sprzętu i odczuje różnicę w jeździe, wynosi około 5500 zł. Trzeba przyznać, że jest to już spory wydatek.

Profesjonaliści na skompletowanie swojego zestawu muszą wydać około 13.000 zł, gdyż same narty to koszt rzędu 4500 zł. Za wysokiej jakości buty musisz zapłacić ok. 2000 zł, a kije, kask i gogle to kolejne 2000 zł i oczywiście strój. Tutaj przedział cenowy jest bardzo duży, ale przyjmijmy jego koszt na poziomie 4500 zł. To są już astronomiczne wydatki.

Kupuj sprzęt po sezonie i na wyprzedażach

Warto zaoszczędzić na sprzęcie narciarskim, kupując go na wyprzedażach, korzystając przy tym z dużych promocji i rabatów. Lepszą cenę uzyskasz również, gdy sezon zimowy będzie dobiegał końca, jednak wtedy nie będziesz mieć już tak dużego wyboru.

Narciarskie trendy

Ubrania narciarskie mają oczywiście swoje trendy modowe. W każdym sezonie pojawiają się wytyczne, jak powinno się wyglądać na stoku, by być trendy. Ważny jest fason, materiał i przede wszystkim kolor. Oczywiście nawet najmodniejszy i najbardziej wystylizowany strój nie będzie miał wpływu na samą jazdę, tak naprawdę liczy się komfort, wygoda i funkcjonalność.

Szybka pożyczka z wypłatą na konto

Jeśli chcesz wyglądać wystrzałowo i wyróżniać się na stoku, ale twoje oszczędności nie wystarczą na zakup nowego stroju i sprzętu, skorzystaj z: pożyczka przez internet na konto.

W kilka minut znajdziesz w Internecie firmę pożyczkową i ciekawą ofertę finansowania. Wypełnienie elektronicznego wniosku na pewno nie zajmie ci dużo czasu, nie będziesz musiał również załatwiać żadnych formalności, jak na przykład zaświadczenia od pracodawcy o zatrudnieniu i wysokości zarobków.

Na decyzję o przyznaniu kredytu również nie będziesz długo czekać, a pieniądze możesz otrzymać bezpośrednio na konto bankowe. To spora wygoda, jeśli wypłata pożyczki przebiega bezgotówkowo, a środki pieniężne przelewane są na twoje konto niemal natychmiast.

Na rynku pożyczek gotówkowych online znajdziesz wiele firm proponujących pożyczki z wypłatą środków na konto. Możesz więc porównać je między sobą i wybrać tę najkorzystniejszą. To zdecydowanie najszybsza i najbezpieczniejsza wypłata pożyczki gotówkowej. Kilka chwil i zyskasz pieniądze na narciarskie wydatki. Korzystając z szybkiej pożyczki przez Internet, będziesz mógł zakupić nowy sprzęt i strój nie obciążając zbytnio twojego miesięcznego budżetu.